Przemysław Prekiel z Muzeum Historycznego w Przasnyszu wziął udział w ogólnopolskiej konferencji w Muzeum Niepodległości w Warszawie

Przemysław Prekiel, pracownik przasnyskiego Muzeum Historycznego wygłosił referat na Ogólnopolskiej Interdyscyplinarnej Konferencji Naukowej „Warszawo ma… 79. rocznica wybuchu powstania w getcie warszawskim”.

 

W czwartek, 14 kwietnia w Muzeum Niepodległości w Warszawie odbyła się Ogólnopolska Interdyscyplinarna Konferencja Naukowa „Warszawo ma… 79. rocznica wybuchu powstania w getcie warszawskim” pod honorowym patronatem Marszałka Województwa i Prezydenta m.st. Warszawy.

 

Jej celem było upamiętnienie wydarzeń związanych z największym, żydowskim zrywem zbrojnym z czasów II wojny światowej. Wśród gości specjalnych na konferencji znalazła się Krystyna Budnicka, członkini Stowarzyszenia Dzieci Holocaustu, honorowa obywatelka miasta stołecznego Warszawy.

Muzeum Historyczne w Przasnyszu reprezentował Przemysław Prekiel, który wygłosił referat ,, Na pomoc Żydom. Sylwetka prof. Krzysztofa Dunin – Wąsowicza’’.

 

 

j.b.

Sprawdź również
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments