Przekroczył prędkość w terenie zabudowanym. Okazało się, że prowadzi bez uprawnień i pod wpływem alkoholu

Patrol ruchu drogowego w miejscowości Piegłowo Wieś zatrzymał kierowcę, który przekroczył w terenie zabudowanym prędkość o ponad 50 km/h. Okazało się, że 25-latek był także pod wpływem alkoholu i nie miał uprawnień do kierowania pojazdami.

 

– Użytkownicy Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa zgłosili problem, dotyczący kierowców, znacznie przekraczających prędkość w miejscowości Piegłowo Wieś. W sobotę wieczorem, patrol ruchu drogowego, pełniący nadzór na tym odcinku drogi, zatrzymał do kontroli kierowcę subaru, który w terenie zabudowanym przekroczył prędkość o ponad 50 km/h – informuje asp. szt. Anna Pawłowska.

 

Okazało się, że 25-latek nie miał uprawnień do kierowania. Zatrzymany mężczyzna był również nietrzeźwy, w organizmie miał ponad 1,4 promila alkoholu.

– Interweniującym policjantom oświadczył, że zanim wsiadł za kierownice wypił trzy piwa. Samochód nietrzeźwego pirata drogowego został odholowany na policyjny parking. Młodemu kierowcy bez prawa jazdy, grozi wysoka grzywna oraz kara do 2 lat pozbawienia wolności – dodaje.

 

ren

Sprawdź również
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Arek
Arek
1 miesiąc temu

A w krzynowłodze małej to dzieci bez uprawnień jeżdżą.