Przekroczył prędkość o 72 km/h. Skończyło się na wysokim mandacie, punktach i zatrzymaniu uprawnień do kierowania

Za przekroczenie prędkości o 72 km/h w obszarze zabudowanym prawo jazdy stracił 46 – letni kierujący Mercedesem, którego w minioną sobotę zatrzymali policjanci z grupy SPEED. Mężczyzna został ukarany mandatem karnym w wysokości 2500 złotych oraz 15 punktami karnymi.

 

W minioną sobotę policjanci z grupy SPEED zatrzymali 46 – letniego mieszkańca powiatu płońskiego, który w obszarze zabudowanym pędził z prędkością 122 km/h.

– Mężczyzna stracił prawo jazdy na 3 miesiące. Zgodnie z taryfikatorem policjanci nałożyli na kierującego mandat w wysokości 2500 złotych oraz 15 punktów karnych. Apelujemy do kierowców o zachowanie rozsądku na drodze i jazdę zgodną z przepisami. Nadmierna prędkość to nadal jedna z głównych przyczyn wypadków drogowych. Jadąc za szybko ryzykujemy życie i zdrowie swoje oraz innych uczestników ruchu drogowego – informuje asp. Magda Zarembska.

 

Miejsce, w którym kierowca popełnił wykroczenie zostało naniesione przez mieszkańców na Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa.

– Przypominamy, że dzięki Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa każdy mieszkaniec może przekazać Policji informację o zagrożeniu bez konieczności wychodzenia z domu. Narzędzie umożliwia obywatelom jeszcze łatwiejszy kontakt z funkcjonariuszami i daje możliwość dbania o bezpieczeństwo w swojej najbliższej okolicy – dodaje rzeczniczka.

 

 

red

 

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments