Przekroczył prędkość o 53 km/h. 18-latek stracił prawo jazdy na trzy miesiące

18-latek jechał z prędkością 83 km/h, w miejscu gdzie obowiązuje ograniczenie prędkości do 30 km/h. Młodzieniec został ukarany mandatem karnym w wysokości 1500 zł, stracił prawo jazdy na 3 miesiące, a do jego konta kierowcy zostało dopisanych 13 punktów karnych. Policja apeluje do wszystkich kierowców o rozwagę.

 

W sobotę, 21 października policjanci zatrzymali kierowcę samochodu osobowego marki Opel za zbyt szybką jazdę.

– Powodem kontroli było lekkomyślne i nieodpowiedzialne zachowanie 18-letniego ciechanowianina, który jechał z prędkością 83 km/h w miejscu gdzie obowiązuje ograniczenie prędkości do 30 km/h. Tym samym mężczyzna przekroczył dozwoloną prędkość o 53 km/h – wyjaśnia asp. Magda Zarembska.

Młodzieniec stracił prawo jazdy na 3 miesiące, został ukarany mandatem w wysokości 1500 zł, a do jego konta kierowcy zostało dopisanych 13 punktów karnych.

– Przypominamy, że za przekroczenie prędkości o więcej niż 50 km/h w obszarze zabudowanym uprawnienia ulegają zawieszeniu na 3 miesiące. Jeśli w tym okresie kierujący będzie nadal jeździł, okres ten zostaje wydłużony na kolejne 3 miesiące. Kolejne zatrzymanie za kierownicą wiąże się z cofnięciem uprawnień i koniecznością ponownego zdawania egzaminu – dodaje rzeczniczka.

Policja apeluje do wszystkich kierowców o rozsądek na drodze.

– Pamiętajmy, że nadmierna prędkość jest jedną z głównych przyczyn wypadków drogowych. Wielu kierowców jadąc za szybko ryzykuje nie tylko utratę prawa jazdy, ale przede wszystkim życie i zdrowie swoje oraz innych uczestników ruchu drogowego – dodaje.

 

j.b.

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments