Przekroczył prędkość i został zatrzymany. Okazało się, że ma więcej rzeczy na sumieniu

Policjanci zatrzymali 23 – letniego kierowcę samochodu marki BMW, który w obszarze zabudowanym przekroczył dopuszczalną prędkość o 30 km/h. Na swoim koncie miał również kilka innych wykroczeń drogowych.

 

W niedzielę, 24 września policjanci zatrzymali do kontroli drogowej pojazd marki BMW. Jego kierujący przekroczył dopuszczalną prędkość o 30 km/h.

– Po sprawdzeniu w policyjnych bazach danych, okazało się, że 23 – letni ciechanowianin nie powinien wsiąść za kierownicę auta, gdyż ma przekroczony limit punktów karnych. Policjanci ustalili, że poprzedniego dnia mężczyzna spowodował kolizje drogową. Na swoim koncie posiadał również kilka innych wykroczeń w ruchu drogowym – wyjaśnia asp. Magda Zarembska, rzecznik prasowy ciechanowskiej policji.

23 – latek został ukarany mandatem karnym w wysokości 400 zł oraz otrzymał 7 punktów karnych.

– Ponadto policjanci zatrzymali mężczyźnie prawo jazdy za przekroczenie dozwolonej liczby punktów. Teraz 23 – latek będzie musiał poczynić stosowne kroki w celu odzyskania uprawnień – dodaje rzeczniczka.

Policja informuje, że:

  • kierowcy, który dopuścił się naruszenia przepisów ruchu drogowego oprócz mandatu karnego przyznawane są punkty karne od 1 do 15;
  • po przekroczeniu limitu 24 punktów karnych następuje zatrzymanie prawa jazdy (20 punktów dla kierowców z prawem jazdy poniżej roku);
  • po utracie prawa jazdy za przekroczenie dozwolonej liczby punktów karnych, kierujący jest zobligowany do poddania się badaniu psychologicznemu, a prawo jazdy może odzyskać po zdaniu egzaminu sprawdzającego jego umiejętności. To taki sam egzamin, który zdają kandydaci na kierowcę. Zdać trzeba zarówno część teoretyczną, jak i praktyczną.

 

j.b.

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments