Przekroczył prędkość będąc pod wpływem alkoholu. 33-latkowi grozi do 3 lat więzienia

Przasnyscy funkcjonariusze policji zatrzymali do kontroli drogowej pojazd marki Ford Transit, którego kierujący przekroczył prędkość. Okazało się, że 33-latek był pod wpływem alkoholu i teraz za swoje zachowanie odpowie przed sądem.

 

W czwartek, 6 czerwca o godz. 19.21 policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji, na ul. Leszno w Przasnyszu zatrzymali do kontroli drogowej kierującego samochodem marki Ford Transit.

33-letni mieszkaniec powiatu działdowskiego przekroczył prędkość o 12 km/h w miejscu, gdzie obowiązuje ograniczenie prędkości do 50 km/h.

– W trakcie rozmowy z kierowcą mundurowi wyczuli od mężczyzny alkohol. Badanie alkomatem potwierdziło podejrzenie policjantów i wykazało 0,86 promila alkoholu w organizmie – informuje mł. asp. Ilona Cichocka, rzecznik prasowy przasnyskiej policji.

Mężczyzna za swoje postępowanie odpowie przed sądem.

– Za przekroczenie prędkości oraz przestępstwo kierowania pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości, za które grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności, zakaz prowadzenia pojazdów minimum na 3 lata oraz wysoka grzywna – dodaje rzeczniczka.

Policja przypomina, że każda ilość wypitego alkoholu obniża koncentrację, zmniejsza szybkość reakcji oraz powoduje błędną ocenę odległości i prędkości.

– Apelujemy do osób, które widzą, gdy za kierownicę wsiada osoba nietrzeźwa. Nie czekajmy na tragedię! Nietrzeźwy kierowca na drodze to zagrożenie dla niego samego, ale też dla życia i zdrowia innych uczestników ruchu drogowego – dodaje policjantka.

 

j.b.

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments