Przedszkole w Krzynowłodze Małej. Radny Mikołajewski: moim zdaniem przetarg powinno się unieważnić

Gmina Krzynowłoga Mała zakończyła postępowanie przetargowe dotyczące dostosowania budynku Szkoły Podstawowej do potrzeb przedszkola. Oferta złożona przez zainteresowanego wykonawcę przekroczyła zaplanowany na inwestycję budżet.

 

Do przetargu na dostosowanie pomieszczeń na potrzeby przedszkola przy Szkole Podstawowej w Krzynowłodze Małej zgłosiła się tylko jedna firma – Zakład remontowo-budowlany Szymona Perdjona z siedzibą w Chorzelach. Oferta zaproponowana przez przedsiębiorstwo opiewa na 1 977 770,35 zł brutto. Tymczasem Gmina Krzynowłoga Mała na zrealizowanie inwestycji zaplanowała 1,5 mln zł.

Oferta firmy nie została odrzucona. W czasie ostatniej sesji rady gminy poinformowano, że gmina jest w fazie negocjacji z firmą z Chorzel.

Okazało się, że nie wszyscy radni są zwolennikiem dokładania pieniędzy do tej inwestycji. Leonard Mikołajewski, radny gminy Krzynowłoga Mała stwierdził, iż jego zdaniem przetarg należało unieważnić.

 

– Ponieważ zaproponowana cena przewyższała zaplanowaną kwotę należało ogłosić nowy przetarg. Być może wzięłoby w nim udział więcej przedsiębiorstw. Teraz stawka jest o ponad 400 tys. zł wyższa. Myślę, że należało się nad tym zastanowić. Dzisiaj firmy budowlane przechodzą kryzys i myślę, że do kolejnego przetargu mogło zgłosić się więcej firm – powiedział.

Z uwagi na nieobecność na sesji wójta Jerzego Humięckiego radnemu odpowiedział przewodniczący rady gminy Bogdan Stryjewski.

– Jeśli zaryzykujemy i ogłosimy nowy przetarg, to być może zaproponowane kwoty będą jeszcze wyższe, a wtedy dla budżetu gminy będzie to duży problem – stwierdził i dodał, że kolejnym argumentem za tym, by postępowania nie unieważniać jest czas. – Zaczęły się wakacje, więc to jedyna szansa, by wykonawca mógł wejść i robić inwestycję bezszkodowo dla uczniów. Zwlekanie w tej sytuacji też byłoby niekorzystne.

 

ren

 

Sprawdź również
guest
4 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Ela
Ela
1 miesiąc temu

A co na to pozostali radni ,milczą

Iza
Iza
1 miesiąc temu

Pan Kamil jeszcze przedstawił swoje stanowisko takie same jak Pana Leona Reszta po prostu była

Mieszkaniec
Mieszkaniec
1 miesiąc temu
Reply to  Iza

Nie rozumiem była rozmowa na komisji i to radni na komisji podjęli decyzję a na sesji to już odgrzany kotlet bo decyzja zostaĺa podjęta,nie wyobrażam sobie żeby burzyć ściany w roku szkolnym Bo to kwestia bezpieczeństwa dla dzieci ,jakby dało radę ten huk znieść, właśnie kto niema dzieci w tej szkole to ma takie podejście

Kasia
Kasia
1 miesiąc temu

Z tego wynika że Pan radny nie ma dzieci w wieku szkolnym lub nie uczęszczają do tej szkoły