Przedszkolaki z przasnyskiej „Jedynki” odwiedziły strażaków

W czwartek, 4 maja dzieci z oddziałów przedszkolnych Szkoły Podstawowej nr 1 w Przasnyszu udały się z wizytą do Państwowej Straży Pożarnej w Przasnyszu. Wycieczka odbyła się z okazji Dnia Strażaka.

 

Przedszkolaki w trakcie spotkania oglądały wyposażenie wozów strażackich, sprzęt, jaki używają strażacy podczas akcji ratunkowych, zwiedziły stanowisko kierowania, w którym odbiera się zgłoszenia o pożarach i wypadkach.

– Oprócz poznawania tajników pracy strażaka przedszkolaki zdobyły bardzo cenną wiedzę o tym jak należy zachować się w sytuacji zagrożenia oraz w jakich okolicznościach należy wzywać straż pożarną. Niebywałą atrakcją dla dzieci była możliwość przymierzenia hełmu strażackiego oraz wejście do wozu strażackiego. Największym zaskoczeniem była możliwość obsługi węża gaśniczego. Dzieci były bardzo szczęśliwe – informuje Szkoła Podstawowa nr 1.

 

To była bardzo ciekawa i ważna lekcja.

– Składamy serdeczne podziękowania strażakom za miłe przyjęcie i umożliwienie bliższego poznania niezwykle istotnej i niebezpiecznej pracy strażaka – dodaje szkoła.

 

 

ren

 

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments