Przedszkolaki z przasnyskiej „Dwójki” odwiedziły Miejską Pasiekę

Dzieci z oddziału przedszkolnego Szkoły Podstawowej nr 2 w Przasnyszu wybrały się na wycieczkę do Miejskiej Pasieki. Tam spotkały się z włodarzem miasta Łukaszem Chrostowskim, który opowiedział im o życiu pszczół.

 

Z okazji Światowego Dnia Pszczoły Łukasz Chrostowski, burmistrz miasta Przasnysz spotkał się z przedszkolakami ze Szkoły Podstawowej nr 2 im. Henryka Sienkiewicza.

– Sam mam trzy ule, a praca przy nich sprawia mi frajdę. Dlatego podzieliłem się podstawowymi informacjami z „zerówkowiczami” na temat życia pszczół i ich roli w ekosystemie – relacjonuje burmistrz.

Podczas spotkania dzieci poznały świat pszczół. Dowiedziały się jak powstaje miód, kim jest pszczelarz, a także starały się same odpowiedzieć na pytania dotyczące roli pszczół w życiu człowieka.

– Oczywiście, najbardziej ciekawiła ich historia „królowej pszczół” w ulu, co mnie wcale nie zdziwiło. Dziękuję wam serdecznie za wizytę – dodaje włodarz.

 

 

j.b.

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
5 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Bernard
Bernard
29 dni temu

Wszystko fajnie tylko co tam robi burmistrz, jest pracownikiem czy to jego prywatna pasieka? Nie powinien byc w urzedzie i zajmowac sie wazniejszymi sprawami. Lans to w godz prywatnych .

Przasnyszanin
Przasnyszanin
29 dni temu
Reply to  Bernard

To jest jedna z lepszych rzeczy, która robi burmistrz. Promujemy dobre rzeczy wśród dzieci, a nie ciągle słuchanie zgorzknialych seniorów.

Mieszkaniec
Mieszkaniec
29 dni temu
Reply to  Przasnyszanin

ale nie w godzinach pracy

Bernard
Bernard
29 dni temu
Reply to  Przasnyszanin

To pp pracy jako wolontariusz jak najbardziej bym sie cieszyl z tego a jakby dolozl⁰dołożył wykład o jak najmniejszym używaniu telefonow przez dzieci to bym go jeszcze ucałował i uściskał. Może burmistrz wymysli jakis program dla szkol w tym temacie.

npn
npn
29 dni temu

Upał a większość dzieci bez nakryć głowy , Burmistrz zresztą też.