Przedszkolaki z przasnyskiej „Dwójki” odwiedziły Komendę Policji

W czwartek, 14 września Komendę Powiatową Policji w Przasnyszu odwiedziły dzieci z oddziału przedszkolnego Szkoły Podstawowej nr 2 w Przasnyszu. Maluchy poznały pracę policjanta, a także zasiadły za kierownicą policyjnego samochodu.

 

Wraz z rozpoczęciem nowego roku szkolnego kolejna grupa odwiedziła przasnyskich funkcjonariuszy policji. Tym razem były to dzieci z oddziału przedszkolnego Szkoły Podstawowej nr 2 im. H. Sienkiewicza w Przasnyszu.

– Podczas wycieczki dzieci dowiedziały się jak wygląda komenda i jakie panują zasady poruszania się po niej. Miały okazję przyjrzeć się codziennej pracy policjantów. Zajrzały do pomieszczeń dla osób zatrzymanych, odwiedziły  stanowisko dyżurnego oraz dowiedziały się kto to jest policjant dyżurny i czym się zajmuje – relacjonuje ich pobyt  mł. asp. Ilona Cichocka, rzecznik prasowy przasnyskiej policji.

 

– Przedszkolaki chętnie wsiadły za kierownice radiowozu i mówiły, że w przyszłości też zostaną policjantami. „Mali goście” wysłuchali też policyjnych porad dotyczących bezpieczeństwa oraz sposobów unikania zagrożeń – dodaje rzeczniczka.

Podczas spotkania odbyła się także lekcja poruszania się po drodze w przypadku braku chodnika lub pobocza.

 

 

j.b.

 

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments