Przedszkolaki z Krzynowłogi Małej z wizytą w Ochotniczej Straży Pożarnej

11 maja, dzieci z punktu i oddziałów przedszkolnych działających przy Szkole Podstawowej w Krzynowłodze Małej w ramach Mazowieckiego Tygodnia Bezpieczeństwa odwiedziły strażaków z jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej.

 

– Przedszkolaki dowiedziały się o trudnej, odpowiedzialnej i niebezpiecznej pracy strażaków, która nie polega tyko na gaszeniu pożarów, ale również na udzielaniu pomocy ludziom podczas powodzi, usuwaniu skutków wypadków samochodowych oraz wichur – relacjonuje szkoła.

Podczas spotkania druhowie mówili dzieciom jak zachowywać się w sytuacjach zagrożenia i w jakich okolicznościach należy wzywać pomoc.

– Przypomnieliśmy sobie także numery alarmowe. Dzieci miały okazję zobaczyć specjalistyczne wozy strażackie wraz z całym wyposażeniem, sprzęt gaśniczy i ratunkowy oraz strój w jaki ubierają się strażacy do akcji. Dużą atrakcją było przymierzanie hełmów oraz możliwość wejścia do kabiny wozu strażackiego, by choć przez chwilę poczuć się jak strażacy podczas akcji przeciwpożarowej – dodaje szkoła.

 

Chłopcy byli pod ogromnym wrażeniem, wielu z nich stwierdziło, że chciałoby zostać strażakiem w przyszłości.

– Ta wizyta dostarczyła dzieciom wiele emocji i radości. Na zakończenie przedszkolaki podziękowały za tak miłe spotkanie. Wrażenia jakich dostarczyli nam strażacy na długo pozostaną w naszej pamięci – dodają.

 

 

j.b.

 

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments