Przedszkolaki z Krzynowłogi Małej odwiedziły przasnyskich policjantów

Dzieci z Oddziału Przedszkolnego Szkoły Podstawowej w Krzynowłodze Małej odwiedziły funkcjonariuszy w Komendzie Powiatowej Policji w Przasnyszu. Poznawały pracę policjanta i zwiedzały areszt.

 

17 maja w ramach Mazowieckiego Tygodnia Bezpieczeństwa, dzieci z przedszkola działającego przy Szkole Podstawowej w Krzynowłodze Małej odwiedziły Komendę Powiatową Policji w Przasnyszu.

– W trakcie zwiedzania budynku komendy, policjanci opowiedzieli dzieciom, czym zajmują się na co dzień funkcjonariusze poszczególnych wydziałów i jak wygląda ich służba. Maluchy zapoznały się z pracą przasnyskich policjantów, dowiedziały się, kto to jest policjant dyżurny i czym się zajmuje, same natomiast wykazały się znajomością numerów alarmowych – relacjonuje szkoła.

Podczas spotkania dzieci mogły obejrzeć proces pobierania odcisków palców oraz wysłuchać porad dotyczących bezpieczeństwa i sposobów unikania zagrożeń związanych ze spotkaniem z nieznajomym.

 

– Największymi atrakcjami dla dzieci było pobieranie im odcisków palców, które mogły zabrać do domu na pamiątkę, zwiedzanie aresztu oraz oglądanie policyjnego radiowozu włącznie z siedzeniem na miejscu kierowcy i używaniem sygnałów świetlnych i dźwiękowych – dodaje kom. Paweł Rykowski, funkcjonariusz przasnyskiej policji.

 

 

j.b.

Sprawdź również
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Korsarz
Korsarz
6 dni temu

Fotel kierowcy w VW musi być bardzo wygodny . Na taki wygląda