Przedszkolaki odwiedziły strażaków w Czernicach Borowych

W czwartek, 28 września przedszkolaki ze Szkoły Podstawowej im. Janiny Sieklickiej w Czernicach Borowych odwiedziły druhów w remizie jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej.

 

Spotkanie z dziećmi poprowadzili druhowie Łukasz Kobyliński, Katarzyna Rudna oraz Włodzimierz Ćwiek. Strażacy opowiadali przedszkolakom o swojej pracy.

– Ogromną atrakcją dla dzieci była możliwość zwiedzenia wozu strażackiego. Wielki czerwony pojazd wywołał zachwyt wśród małych gości. Dzieci mogły zajrzeć do środka i przekonać się, jakie urządzenia i sprzęt są używane podczas akcji ratunkowych. To niezapomniane doświadczenie na pewno na długo pozostanie w ich pamięci – relacjonuje szkoła.

Na zakończenie spotkania w remizie strażackiej dzieci miały okazję wziąć udział w zabawie, która polegała na przewracaniu pachołków za pomocą wody z węża strażackiego.

– Zadanie to wywołało mnóstwo uśmiechu i radości. Spotkanie z lokalnymi strażakami było nie tylko fascynującą lekcją, ale też ważną lekcją szacunku dla tych, którzy na co dzień ryzykują swoje życie, aby chronić innych. Dzieci opuszczały remizę z uśmiechem na twarzy i pełne podziwu dla bohaterów, którzy są gotowi na poświęcenia dla dobra społeczności – dodaje placówka.

 

 

j.b.

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments