Przedstawienie kukiełkowe i czytanie wierszy w bibliotece w Bogatem

Podczas wakacji z Biblioteką w Bogatem dzieci wystawiły przedstawienie kukiełkowe „O rybaku i złotej rybce” i czytały wraz z seniorami wiersze znanych polskich autorów.

 

Trwają zajęcia wakacyjne w Gminnej Bibliotece Publicznej im. Józefa Narzymskiego w Bogatem. Jedną z przygotowanych przez organizatorów atrakcji były warsztaty teatralne przygotowujące do wystawienia przedstawienia kukiełkowego „O rybaku i złotej rybce”.

W aktorów wcielili się: Bartosz Sekuna – rybak, Weronika Wronowska – złota rybka , Maria Grzybowska – żona. Animacje kukiełkami: Oliwia Kulpanowska, Alicja Waszkowska, Zuzanna Żołyńska i Maciej Świerczewski.

– Dzieci z zainteresowaniem śledziły losy skromnego rybaka, chciwej żony oraz złotej rybki spełniającej życzenia. To bajka z morałem i praktyczną mądrością życiową, pokazuje, co jest dobre, a co złe – relacjonuje biblioteka.

 

Po przedstawieniu odbyło się głośne czytanie wierszy Aleksandra Fredry, Jana Brzechwy oraz Juliana Tuwima. Wśród czytających oprócz dzieci byli seniorzy z Klubu Senior + z Bogatego.

– Dalszą część spotkania wypełniły gry i zabawy. Wszystkim dziękujemy za miło spędzony czas – dodaje biblioteka.

 

 

j.b.

 

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments