Przedstawiciele powiatu przasnyskiego wraz LGD Północne Mazowsze odwiedzili Litwę

Przedstawiciele powiatu przasnyskiego wchodzący w skład Lokalnej Grupy Działania Północne Mazowsze wzięli udział w wyjeździe studyjnym na Litwę w ramach międzynarodowego projektu.

 

Lokalna Grupa Działania „Północne Mazowsze” wzięła udział w wyjeździe studyjnym w ramach realizowanego międzynarodowego projektu współpracy pt. „Z historią w tle – wzmocnienie kapitału turystycznego partnerskich LGD z Litwy i Polski”, który został współfinansowany ze środków Unii Europejskiej.

Wśród uczestników znaleźli się przedstawiciele Muzeum Historycznego w Przasnyszu, Muzeum Rodu Krasińskich w Krasnem i Urzędu Miasta Przasnysz.

– Wyjazd organizowany był celem poznania obszaru partnerskich LGD z obszaru Litwy (Jonavos rajono savivaldybės Vietos Veiklos Grupė oraz Jonavos miesto Vietos Veiklos Grupė) z uwzględnieniem aspektów historycznych projektu, w tym konfederacji barskiej, rodu Krasińskich i poznania dobrych praktyk związanych z kulturą i turystyką obszaru Litwy – wyjaśnia LGD Północne Mazowsze.

Wyjazd ukierunkowany był na zwiedzenie takich miejscowości jak: Kowno, Połąga, Janów, Żejmy i Kretynga.

– Między innymi odwiedzono takie miejsca jak: Stare Miasto Kowno z infrastrukturą sportowo – rekreacyjną, muzeum techniki rzeźbiarskiej w Kownie, centrum Kulupenai, dom seniora, muzeum bursztynu w Połądze oraz projekty realizowane w ramach środków LGD oraz miejsca związane z upamiętnieniem działań konfederacji barskiej – dodają.

 

 

j.b.

 

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments