Przedstawiciele powiatu przasnyskiego na święcie „Wdzięczni Polskiej Wsi” w Ostrowi Mazowieckiej

Przedstawiciele Starostwa Powiatowego w Przasnyszu wraz ze Stowarzyszeniem Koła Gospodyń Wiejskich „Kalina” z Jednorożca wzięli udział w święcie „Wdzięczni Polskiej Wsi”, które zostało zorganizowane w Ostrowi Mazowieckiej.

 

Powiat Przasnyski wraz z Kołem Gospodyń Wiejskich „Kalina” z Jednorożca w niedzielę, 25 września wzięli udział w święcie „Wdzięczni Polskiej Wsi”  w Ostrowi Mazowieckiej.

Wśród gości był Mateusz Morawiecki, prezes rady ministrów oraz Henryk Kowalczyk, minister rolnictwa i rozwoju wsi, a także wojewoda mazowiecki Konstanty Radziwiłł.

Obchody rozpoczęły się od mszy świętej, której przewodniczył biskup łomżyński Jan Stepnowski oraz księża proboszczowie z ostrowskich parafii. Po jej zakończeniu odbyły się tradycyjne dożynki połączone z występami zespołów ludowych oraz degustacją potraw przygotowanych przez Koła Gospodyń Wiejskich.

 

Premier RP Mateusz Morawiecki odwiedzając namiot powiatu przasnyskiego spróbował przysmaków przygotowanych przez gospodynie z Jednorożca oraz otrzymał od starosty przasnyskiego drewnianą rzeźbę autorstwa Andrzeja Staszewskiego, ludowego artysty z Krajewa Wielkiego w gminie Krzynowłodze Małej oraz grę karcianą Vita Stanislai – o św. Stanisławie Kostce.

 

 

j.b.

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
11 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Mariusz
Mariusz
1 rok temu

Blisko, coraz bliżej. W końcu wybory już za rok i trzeba sobie lepsze miejsce na liście zaklepać niż w poprzednich

Marek (prawdziwy)
Marek (prawdziwy)
1 rok temu
Reply to  Mariusz

Noski już całe brązowe.

Mariusz
Mariusz
1 rok temu

Redaktor Warzecha określa w swoich audycjach Premiera Mateuszka mianem ,,Gierek 2.0”. Ciekawe czy przy okazji konsumpcji takich specjałów przasnyskich nie omieszkał stwierdzić, że za Platformy tak nie smakowały a w ogóle takich imprez nie było. Czekam niecierpliwie czy przyjedzie na otwarcie wyremontowanego placu zabaw na moim osiedlu a w przemówieniu powie, że jego poprzednicy tylko psuć huśtawki potrafią a oni naprawiają.

Amator
Amator
1 rok temu

Wdzięczni wsi … 2 tony pszenicy za tonę węgla. Kilogram cukru za 100 kilogramów buraków. Kilo masła za 40 litrów mleka.

Adama
Adama
1 rok temu
Reply to  Amator

Prawdziwe

Teresa
Teresa
1 rok temu
Reply to  Amator

To nie jest wina wsi.

Inofd
Inofd
1 rok temu

Kampania ruszyła.

Matias
Matias
1 rok temu

PISowski ściek. Niech dalej was ruch##ą a wy będziecie się uśmiechać

Teresa
Teresa
1 rok temu

bp. Janusz, nie Jan Stępnowski

michał
michał
1 rok temu

Szkoda, że rolnicy nie podziękowali Mateuszkowi za to, że muszą sprzedać 4 tony pszenicy, aby zakupić 1 tonę nawozów?

Mariusz
Mariusz
1 rok temu
Reply to  michał

Najwidoczniej rolników tam nie było. Tylko Panie mieszkające na wsi w strojach ludowych i cieszące się jak dzieci na zdjęcie z Panem z TV, który na dodatek spróbował ich wypieków i pochwalił. Nie wiem skąd oni biorą tych zadowolonych, dorosłych ludzi, którzy nie widzą (nie chcą widzieć) tego, co się dzieje w sklepach, składach węgla, na bazarach