Przedstawiciele Nadleśnictwa Przasnysz, Koła Łowieckiego „Jednorożec” oraz Rady Gminy i Rady Rodziców odwiedzili szkołę w Romanach-Seborach

18 kwietnia w Szkole Podstawowej w Romanach – Seborach obchodzono Dzień Ziemi. Z tej okazji placówkę odwiedzili Ewa Bartoszewska i Witold Pieniążek z Nadleśnictwa Przasnysz oraz Jarosław Rutkowski, Wiesław Michalski i Adam Bobiński, myśliwi z Koła Łowieckiego „Jednorożec”, radni Kamil Gadomski i Iwona Kimona, a także Agata Ostrowska, Elżbieta Bieńkowska i Katarzyna Osińska, przedstawicielki Rady Rodziców.

 

–  Tego dnia, uczniowie mieli niepowtarzalną okazję uczestniczyć w różnorodnych aktywnościach takich jak: ekologiczny pokaz mody, wyłonienie spośród uczniów klas młodszych zwycięzców konkursu na plakat pt: „Ocalmy naszą planetę”, wymyślanie haseł – rymowanek, które są propozycjami naszych działań dla dobra Ziemi. Wybrane hasła zapisane na zielonych liściach zostały umieszczone na pięknym eko-drzewie, które było centralnym elementem naszej dekoracji – relacjonuje szkoła.

Głos zabrał leśniczy Witold Pieniążek, który przybliżył wszystkim obecnym tematykę ochrony środowiska.

– Spotkanie przebiegało w miłej atmosferze promującej świadomość ekologiczną. Jednym z najbardziej wyczekiwanych wydarzeń tego dnia był pokaz mody ekologicznej, który odbił się szerokim echem wśród uczestników. Modelki i modele prezentowali swoje kreacje na czerwonym dywanie, towarzyszył im szyk, wdzięk i pewność siebie. Co ważne, prezentowane stroje były nie tylko piękne, ale również przyjazne dla środowiska, wykonane z materiałów ekologicznych i pochodzących z recyklingu – dodaje szkoła.

Wydarzenie było okazją do promowania świadomości ekologicznej wśród uczniów.

– Wierzymy, że nasze działania przyczynią się do zwiększenia zaangażowania społeczności szkolnej w dbanie o naszą planetę – komentuje szkoła.

Na zakończenie dnia na wszystkich czekał poczęstunek i wspólne grillowanie.

 

 

j.b.

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments