Przed wyjazdem na Święta zabezpiecz swoje mienie

Święta Wielkanocne – to czas wyjazdów i rodzinnych wizyt. Zróbmy wszystko, aby były one spokojne i bezpieczne, a przede wszystkim bez odwiedzin ,,niechcianych gości”. Pamiętajmy, że jest to okres sprzyjający sprawcom włamań i kradzieży oraz o tym, że złodzieje nie świętują.

 

Zanim wybierzemy się na świąteczny czas poza miejsce zamieszkania, warto wcześniej pomyśleć o właściwym przygotowaniu się do wyjazdu i zabezpieczeniu swojego domu lub posesji. Sposobem na bezpieczne pozostawienie swojego mieszkania, czy domu jest skorzystanie z zabezpieczeń technicznych lub zapewnienie codziennej opieki zaufanej osoby.

Przed wyjazdem koniecznie sprawdźmy, czy wszystkie okna, szczególnie te balkonowe, są dokładnie domknięte. Pamiętajmy o zachowaniu szczególnych zasad bezpieczeństwa i stosowaniu dodatkowych zabezpieczeń w przypadku posiadania drzwi balkonowych i nisko usytuowanych okien, a także piwnic, garaży, komórek oraz altanek działkowych.

 

Jeśli nasz dom jest wyposażony w zabezpieczenia techniczne pamiętajmy, aby przed wyjazdem je uruchomić. Nawet w porze dziennej kiedy opuszczamy nasz dom zawsze powinniśmy aktywować systemy alarmowe.

Naszą czujność powinny wzbudzić także zaparkowane w rejonach posesji obce, nieznane pojazdy, osoby budzące podejrzenie, przebywające w sąsiedztwie naszej lub sąsiednich posesji. Sprawcy mogą dokonywać rozpoznania, wypytując o to czy sąsiad jest w domu i kiedy wróci.

Numer rejestracyjny pojazdu, rysopis podejrzanie zachowującej się osoby, a nawet drobny, lecz niepokojący szczegół w zachowaniu się kogoś, może być niezwykle cenny nie tylko w przypadku ustalania sprawców, kiedy dojdzie już do włamania, może również zapobiec zdarzeniu. Dlatego zawsze kiedy mamy  tego rodzaju podejrzenia zgłośmy je bezzwłocznie na policję.

Nie zapominajmy, że bezpieczeństwo, to nasza wspólna sprawa, szanujmy i dbajmy o  dobre relacje sąsiedzkie, które pozwolą nam wszystkim zwiększyć jeszcze bardziej nasze bezpieczeństwo i cieszyć się świąteczną rodzinną atmosferą.

 

Źródło KPP
Sprawdź również
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Arkadiusz
Arkadiusz
7 miesięcy temu

Pilnujcie swoichp podwórek, co jakiś czas niech ktoś przyjedzie albo powiedzcie sąsiadowi by pilnował bo ludzie wiedzą kogo okraść czy co ma do ukradniecia, kilka podejrzanych sytuacji zauważyłem i powiadomiłem policje, obroniłem przed kradzieża