Przed policją uciekł w pole kukurydzy

27-letni mieszkaniec powiatu mławskiego, poszukiwany w celu obycia kary pozbawienia wolności, próbował zgubić policyjny pościg, uciekając pieszo w pole kukurydzy.

 

W poniedziałkową noc policjanci z posterunku policji w Szreńsku (powiat mławski), na trasie Luszewo – Ratowo, zauważyli opla, którym kierował poszukiwany przez policję 27-letni mieszkaniec pow. mławskiego.

– Funkcjonariusze chcieli zatrzymać do kontroli kierującego lecz ten zaczął uciekać. Nie mogąc zgubić policyjnego pościgu, zatrzymał pojazd w pobliżu pola kukurydzy i już pieszo zaczął uciekać policjantom. Po chwili został zatrzymany w polu kukurydzy – informuje asp. szt. Anna Pawłowska.

 

Jak się okazało, 27-latek, poza nakazem doprowadzenia do zakładu karnego, miał także sądowy zakaz kierowania pojazdami. Podczas zatrzymania był agresywny, znieważał policjantów i groził im. W organizmie miał ponad 2 promile alkoholu.

Wczoraj, 20 lipca usłyszał zarzuty kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości, niestosowania się do sądowego zakazu kierowania pojazdami, niezatrzymania się do kontroli drogowej, grożenia oraz znieważenia policjantów. Zatrzymany został osadzony w areszcie śledczym. Grozi mu długoletni wyrok. Postępowanie prowadzi mławska komenda Policji.

 

ren

Sprawdź również
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments