Przed nami remonty pieszych kładek przy ul. Przechodniej i Berka Joselewicza w Przasnyszu.

Obowiązkowy przegląd obiektów inżynierskich na terenie Przasnysza przyniósł niewesołe wieści, ponieważ wyszło na jaw, że stan techniczny pieszych kładek w Przasnyszu pozostawia wiele do życzenia i może mieć wpływ na bezpieczeństwo użytkowników. Tymczasem kładki są oblegane, ponieważ stanowią najdogodniejsze piesze i rowerowe połączenie pomiędzy centrum miasta a osiedlem Orlika. Jest już przetarg na ich naprawę.

 

Każdy zarządca drogi (w tym przypadku burmistrz zarządzający drogami gminnymi na terenie miasta) zobowiązany jest do przeprowadzania okresowej (rocznej – podstawowej i rozszerzonej – pięcioletniej) kontroli stanu dróg i drogowych obiektów inżynierskich, czyli np. ulic, chodników i kładek dla  pieszych. Chodzi o zapewnienie bezpieczeństwa ruchu drogowego, w tym wskazanie usterek, które wymagają prac konserwacyjnych i naprawczych.

– W 2019 roku  burmistrz zgodnie z przepisami prawa zlecił podstawowy przegląd obiektów mostowych w ciągu dróg gminnych na terenie naszego miasta. Podczas przeglądu stwierdzono usterki na przedmiotowych kładkach, które mogą mieć wpływ na bezpieczeństwo użytkowników oraz  ruchu pieszego odbywającego się na tych obiektach – poinformował urząd miasta.

 

Kiedy nastąpią remonty?

– W  chwili obecnej wszczęte zostało postępowanie mające na celu wyłonienie wykonawcy prac remontowych, których wykonanie zapewni bezpieczeństwo użytkownikom obiektów oraz poprawi ich estetykę – dowiedzieliśmy się w magistracie.

Prace zostaną wykonane z pieniędzy budżetowych miasta Przasnysz, a na ten cel przeznaczono 80 tys. zł.

M. Jabłońska


 

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments