Przebudowa stadionu w Jednorożcu z dofinansowaniem z województwa mazowieckiego

Umowę, w środę 27 października, podpisali marszałek Adam Struzik oraz wójt gminy Jednorożec Krzysztof Iwulski. W spotkaniu wziął również udział Mirosław Augustyniak, radny województwa mazowieckiego.

 

Jak podkreślił marszałek Adam Struzik Instrument wsparcia zadań ważnych dla równomiernego rozwoju województwa mazowieckiego powstał właśnie po to, aby wspierać najważniejsze inwestycje w gminach i powiatach z Mazowsza.

– W tym roku już po raz czwarty podzieliliśmy środki w ramach tego instrumentu. Do subregionu ostrołęckiego trafi ponad 50 mln zł na 38 inwestycji. Dzisiaj podpisujemy pierwszych 13 umów – zaznaczył marszałek.

 

Inwestycja jaką jest przebudowa stadionu sportowego w Jednorożcu zakłada kompleksową przebudowę boiska piłkarskiego (64,0 m x 98,0 m), bieżni okólnej, zakola ze skocznią wzwyż, zakola ze skocznią w dal i trójskoku oraz rzutni do pchnięcia kulą. Wykonane zostaną trybuny żelbetowe na 800 widzów oraz budynek zaplecza sanitarno – szatniowego z pomieszczeniami dla trenera, magazynem, przebieralnią, sanitariatami i natryskami. Przewidziano również wiaty dla zawodników, oświetlenie areny sportowej, zestaw do pomiaru czasu z fotokomórką oraz monitoring wizyjny. Wybudowany zostanie parking dla autobusów i samochodów osobowych, a także plac manewrowy dla pojazdów ratowniczych i chodniki.

Gmina Jednorożec posiada już decyzję o pozwoleniu na budowę. Wybrano także wykonawcę. Koszt inwestycji to ponad 4,4, mln zł. Wsparcie samorządu województwa wyniesie 1,8 mln zł – 500 tys. zł w 2022 r. i 1,3 mln zł w 2023 r.

 

 

ren

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments