Przebudowa stadionu w Jednorożcu na ukończeniu. Wójt Krzysztof Iwulski: z całą pewnością będzie to najlepszy obiekt w powiecie

Końca dobiega przebudowa gminnego stadionu w Jednorożcu. Na obiekcie znajdziemy m.in. automatycznie nawadnianą murawę i bieżnię tartanową. Co ciekawe całą kwotę potrzebną do zrealizowania inwestycji gmina pozyskała ze środków zewnętrznych.

 

Około 4,2 mln złotych kosztuje przebudowa gminnego stadionu w Jednorożcu. Gmina pozyskała środki zewnętrzne dzięki czemu nie musiała dokładać do inwestycji z własnego budżetu. I tak 2,3 mln złotych to dotacja z Ministerstwa Sportu i Turystyki, 1,8 mln zł z Urzędu Marszałkowskiego i 100 tys. zł z budżetu powiatu przasnyskiego.

– Finansowo ta inwestycja to największy sukces, bo udało się tak skonstruować plan budżetu, że gmina nie dokłada własnych środków – mówi nam wójt gminy Jednorożec, Krzysztof Iwulski.

 

Na obiekcie znajdziemy tartanową bieżnię, nowe urządzenia lekkoatletyczne, zaplecze socjalne, nowe trybuny z krzesełkami (te wkrótce zostaną zainstalowane), a przede wszystkim nową automatycznie nawadnianą murawę.

– Nawadnianie będzie odbywało się z lokalnej studni głębinowej, więc nie będzie obciążało sieci wodociągowej – dodaje nasz rozmówca.

Nie zabraknie chodników i miejsc parkingowych przy obiekcie. – Dla mnie to perełka i koronna inwestycja kadencji – nie kryje zadowolenia wójt.

Cieszyć się będą mogli też aktywni sportowo, choć nie tylko, mieszkańcy gminy.

– W Jednorożcu nie brakuje grup sportowych. Mamy piłkarski klub Mazowsze Jednorożec, mamy biegaczy skupionych wokół stowarzyszenia „Jednorożec robi co może”, odbywają się u nas zawody strażackie na poziomie gminnym i powiatowym, ale także festyny i inne uroczystości. Wszyscy znajdą na nowym stadionie swoje miejsce – zapewnia włodarz.

My dodajmy, że oficjalne otwarcie przebudowanego stadionu zaplanowano na 28 sierpnia.

 

 

ren

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
6 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Samuel
Samuel
1 rok temu

To samo co z basenem w Chorzelach, teraz stadion w Jednorożcu tylko populacja 2000 mieszkańców nie za mało na takie wydatki?
Do basenu trzeba dopłacać bo sam się nie utrzyma, a ten pomysł to kolejna fanaberia… Nie zapomnijmy też o super obiekcie w „Edukacyjny Inkubator Przedsiębiorczości” w Zdziwóju xDTeraz trzeba zrobić stok narciarski w Raszujce…

Marek (prawdziwy)
Marek (prawdziwy)
1 rok temu
Reply to  Samuel

Powiat dołożył całe 100.000 tysięcy. Dzięki temu Starosta będzie mógł sobie cyknąć fotkę na fejsbuka podczas otwarcia.

Przasnyszanom Powiat postawi natomiast 3 sadzawki za 9 baniek…

Grzegorz.K.
Grzegorz.K.
1 rok temu

Dołożył 100.000. Moje zdanie. Pomyśleć że w 2018 r. sala koncertowa z kinem przy szkole muzycznej, w przetargach kosztowała 8 mln. A starosta Bieńkowski, w swoich filmikach, określał tą inwestycję jako inwestycyjny fejk Szczepankowskiego. A baseny letnie nawet w okolicach 2020 r. kosztowały maksymalnie 4 mln. Dziś przasnyszanie już spokojnie mogliby korzystać z kina, sali koncertowej i basenów letnich, za około 12 mln łącznie. Sala koncertowa + kino + letnie baseny = 12 mln. 2022 – letnie baseny = 10 mln. ( już wszystko by dawno było wykonane) Ale za to będą w roku wyborów samorządowych. Pytanie. Dlaczego te 10… Czytaj więcej »

Wojtek
Wojtek
1 rok temu
Reply to  Samuel

Fajna I przydatna inwestycja W Krzynowlodze też miał być stadion a jest ???????

Anonim
Anonim
1 rok temu

W naszej gminie tylko w Jednorożcu Wójt coś robi w miejscowości Parciaki nic. A jak brak było wiatraki postawić to w Parciakach chciał

Alina
Alina
1 rok temu

No przecież na wsi musi być miastowy stadion