Przasnyszanka straciła 130 tys. złotych. Oszuści znów grasują!

Wczoraj, 24 września 2019 roku, do KPP Przasnysz zgłosiła się mieszkanka Przasnysza i poinformowała o tym, że padła ofiarą oszusta podającego się za policjanta. 59 letnia kobieta straciła 130 tyś. złotych.

Do przedmiotowego zdarzenia doszło wczoraj tuż po godz. 10. Na telefon stacjonarny  zgłaszającej  zadzwonił mężczyzna  i podając się za policjanta poinformował ją o tym, że jej konto bankowe, zostało zaatakowane przez hakerów i by je zabezpieczyć, kobieta musi podać nr konta bankowego oraz hasła dostępowego, a gdy to uczyniła to z konta  sprawca dokonał  trzech przelewów na łączną kwotę 130 tyś. złotych.

W związku z powtarzającymi się przypadkami oszustw, których ofiarami stają się starsze osoby, samotnie mieszkające i nazbyt ufne, apelujemy do Państwa o ostrożność, czujność i rozsądek w kontaktach z osobami obcymi.

PAMIĘTAJMY!!! Funkcjonariusze Policji nigdy nie proszą o przekazywanie pieniędzy lub przelewanie ich na jakiekolwiek inne konto , nie proszą również o podawanie numeru konta czy haseł dostępowych!!!!

W przypadku zetknięcia się z próbami dokonania tego typu oszustw, zawsze należy się rozłączyć i nie kontynuować dalej takiej rozmowy. A powyższy fakt natychmiast zgłosić na Policję dzwoniąc na nr alarmowy 112 lub bezpośrednio do Dyżurnego Komendy Policji w Przasnyszu dzwoniąc na nr 29 7567200.


Źródło KPP Przasnysz
Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments