Przasnyszanka Małgorzata Wąsowska w teleturnieju „Jeden z dziesięciu”. Jak jej poszło?

Odcinek z udziałem mieszkanki Przasnysza, Małgorzaty Wąsowskiej mogliśmy oglądać dziś (we wtorek), 15 września.

 

Pani Małgorzata Wąsowska co prawda w programie nie wygrała, ale trzeba przyznać, że doszła dość daleko, bo aż do finału. Bez problemu poradziła sobie w pierwszej turze, w której uczestnicy musieli po kolei odpowiadać na zadawane przez Tadeusza Sznuka pytania.

W drugiej turze musiała wykazać się wiedzą m.in. z chemii, odpowiadając na pytanie o symbol uranu, czy literatury, podając głównego bohatera Zbrodni i Kary, rosyjskiej powieści Fiodora Dostojewskiego.

 

Po odpadnięciu siedmiu uczestników, przasnyszanka przeszła do finału. Ten rozpoczęła z dwoma punktami. W finale jako pierwsza zdobyła trzy punkty, co dało jej możliwość wyznaczania do pytań swoich przeciwników. Z gry odpadła udzielając złej odpowiedzi na pytanie o to, która część mózgu odpowiada za koordynację ruchów i utrzymanie równowagi. Pani Małgorzata Wąsowska zdobyła w sumie 62 punkty.

Jeden z dziesięciu (1 z 10) to polski teleturniej ( oparty na brytyjskim formacie Fifteen to One) prowadzony przez Tadeusza Sznuka, emitowany w Telewizji Polskiej od 3 czerwca 1994.  Pod względem lat emisji jest to najdłużej nadawany (spośród wciąż produkowanych) teleturniej w polskiej telewizji. Przez ponad 23 lata był nadawany na antenie TVP2, a od 15 stycznia 2018 jest emitowany na antenie TVP1. Obecnie każda edycja programu liczy 21 odcinków (20 zwykłych + Wielki Finał). Nagrania do programu realizowane są w oddziale Telewizji Polskiej w Lublinie.

 

 

ren

Sprawdź również
guest
6 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Adam
Adam
1 rok temu

Gratuluję!!!

jot
jot
1 rok temu

Bardzo uzdolniona kobieta ,gratulacje.

Ala
Ala
1 rok temu

Gratuluję 👏👏👏

ELA
ELA
1 rok temu
Reply to  Ala

Serdecznie gratuluję !! Pięknie nas pani reprezentuje, nie po raz pierwszy.. Pozdrawiam.

Anna
Anna
1 rok temu

Pozdrawiam i gratuluję.Nie raz pani już pokazała że pszasnyszanin też coś potrafi . Jeszcze raz pozdrawiam i życzę dużo zdrówka.

Zaniepokojona
Zaniepokojona
1 rok temu

Serdeczne gratulacje! Pięknie się Pani wykazała w tak znaczącym teleturnieju. Mnóstwo zdrowia dla Pani i spełnienia marzeń.