Przasnyszanka Justyna W., działaczka inicjatywy „Aborcyjny Dream Team”, w piątek stanie przed sądem

W najbliższy piątek, 8 kwietnia przasnyszanka Justyna W., działaczka inicjatywy „Aborcyjny Dream Team” stanie przed sądem. Oskarżona jest o pomoc w dokonaniu aborcji.

 

W grudniu 2021 roku informowaliśmy, że do Sądu Okręgowego w Ostrołęce wpłynął akt oskarżenia przeciwko przasnyszance Justynie W., która jako działaczka inicjatywy „Aborcyjny Dream Team” miała pomóc kobiecie w dokonaniu aborcji.

Jak poinformował nas wówczas Marcin Korajczyk, rzecznik prasowy Sądu Okręgowego w Ostrołęce, wpłynął akt oskarżenia przeciwko Justynie W., której zarzucono popełnienie dwóch przestępstw. Pierwsze z nich miało być popełnione w 2020 roku i dotyczyło udzielenia pomocy w zamiarze przerwania ciąży przez oferowanie za pomocą łączy teleinformatycznych porad oraz przekazanie za pośrednictwem operatora pocztowego, produktów leczniczych o działaniu poronnym, w postaci dziesięciu tabletek preparatu medycznego zawierających w składzie mizoprosol.

 

Drugie z przestępstw miało być popełnione w nieustalonym okresie, jednak nie później niż do czerwca 2021 roku.

– Polegało na przechowywaniu produktów leczniczych w postaci czterech tabletek o działaniu poronnym w celu ich wprowadzenia do obrotu, nie posiadając pozwolenia na dopuszczenie do obrotu – informował rzecznik.

W piątek, 8 kwietnia o godz. 9.00 Justyna W. stanie przed sądem w Warszawie.

W sprawę zaangażowało się Amnesty International, a od czwartku w całej Polsce oraz za granicą zapowiadane są demonstracje solidarnościowe.

Na stronie „Aborcyjny Dream Team” Justyna W. zamieściła kilka słów od siebie:

W piątek, 8 kwietnia o tej porze będę wiedziała już jak będą wyglądać moje następne miesiące życia. Mam gulę w gardle oraz ściśnięty żołądek. Denerwuję się, ale kto by się nie denerwował. To mój pierwszy raz kiedy jestem oskarżoną. Mam mnóstwo obaw czy zachowam spokój w sądzie, czy się z nerwów nie rozpłaczę.

Widzę siebie na zdjęciach, które udostępniacie, czytam te wszystkie piękne słowa, które o mnie piszecie i myślę – to jest matrix. To nie jest prawdopodobne. I jestem wam niezwykle wdzięczna. Wiedziałam, że środowisko pro- choice jest bardzo wspierające, ale to co się dzieje jest niesamowite.

Chcę wam ogromnie za to podziękować. Za każdą prywatną wiadomość, każdy telefon. Publiczną deklaracje wsparcia czy anonimowo rozwieszone plakaty. Wysłane wiadomości do koleżanek, przeczytany wywiad i komentarz pod nim. Każde insta-story i grafikę czy relacje.

 

Dzięki wam mam siłę ,aby zmierzyć się z tą sprawą. Dzięki wam, wiem, że nie jestem sama.

To zatyka mi powietrze w płucach i wyciska łzy w oczach ze wzruszenia.

Przepraszam was, że nie wszystko jestem w stanie zauważyć, że nie odpowiem wam od razu. Jest mi trudno zmierzyć się z sytuacją, że moje zdjęcia są „wszędzie”.

Osób #jakjustyna jest tysiące, nie chcą się ujawniać, bo nie to jest ważne. Pomagają koleżankom, siostrom, przyjaciółkom i osobom sobie zupełnie nie znanym. Po prostu są, gdy ktoś potrzebuje wsparcia w aborcji. Za co szczerze im dziękuje. Jesteśmy silne bo jesteśmy w tym razem.

Najbliższe dni będą dla mnie trudne. To napięcie, które towarzyszy jest bardzo wysokie i nie jest dla mnie zupełnie obojętne. Jednak stanę przed sądem ze spokojem w sercu. Wiem, że zrobiłam dobrze, bo wspieranie w aborcjach jest dobre, jeśli ktoś dzięki mnie ten spokój też uzyskał.

 

 

j.b.

Sprawdź również
guest
26 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Pasjonat
Pasjonat
7 miesięcy temu

Najwyższy wyrok

Marek (prawdziwy)
Marek (prawdziwy)
7 miesięcy temu
Reply to  Pasjonat

Racja. Dla Jarosława. Za bratobójstwo.

Masło
Masło
7 miesięcy temu

Idź pomóż rozładować tira z śrutą dla kurczaków to ci przejdzie

Marek (prawdziwy)
Marek (prawdziwy)
7 miesięcy temu
Reply to  Masło

A co, dzis twoja kolej wyrzucania obornika o świń?

Erodisco
Erodisco
7 miesięcy temu

W pasiakach do twarzy będzie . Na Chłopickiego lubią takie

Marek (prawdziwy)
Marek (prawdziwy)
7 miesięcy temu
Reply to  Erodisco

Wolą tam takich lalusiów jak ty.

Edzio
Edzio
7 miesięcy temu

Z własnego doświadczenia to wiesz !?

Arleta
Arleta
7 miesięcy temu

Niech ktoś się obudzi… Ciemnogród wygrywa

Szymek
Szymek
7 miesięcy temu
Reply to  Arleta

Niech jej oświecenie czym immym się objawia bo to najprymitywniejszy sposób bycia „nowoczesna”

Waldemar
Waldemar
7 miesięcy temu

„Dobrego karczma nie zepsuję a złego kościół nie naprawi” Stare przysłowie ale oddaję rzeczywistość bardzo dobrze. Nie sądzę żeby ta Pani miała jakikolwiek wpływ na czyjeś decyzję. Kobietom chcącym dokonać aborcji należy przede wszystkim pomóc a nie straszyć strasznymi karami. Kobietę mającą taki dylemat moralny należy otoczyć opieką zarówno państwa, kościoła, społeczeństwa i rodziny a nie wtrącać do więzienia.

Kobieta
Kobieta
7 miesięcy temu
Reply to  Waldemar

Racja, ale w tym kraju nic nigdy nie będzie można a ciemnogród będzie krzyczał swoje racje… Powinni uprecyzowac w Konstytucji od kiedy zaczyna się życie a poza tym mamy także wolność sumienia wg Konstytucji, to gdzie ta wolność? Nikt nikogo nie zmusza do aborcji, jeżeli ktoś chce to niech rodzi. Najważniejszy jest ten wybór czy chce czy nie a nie: bo ja bym nie zrobiła aborcji to nikt ma nie robić.

Koło
Koło
7 miesięcy temu
Reply to  Kobieta

Odezwała się oświecona z mokradeł

Krzysztof Wesołowski
Krzysztof Wesołowski
7 miesięcy temu

W piątek, 8 kwietnia o tej porze będę wiedziała już jak będą wyglądać moje następne miesiące życia. Mam gulę w gardle oraz ściśnięty żołądek. Denerwuję się, ale kto by się nie denerwował.

Słyszę moją mamę i jej bicie serca. Ciekawe jak wygląda? Jest pewnie śliczna i będzie mnie kochała całym sercem. Jak nie mogę się doczekać tego porodu.

Szkoda, że zamordowane z jej pomocą dziecko nigdy nie zobaczy swojej mamy.

Mieszkaniec
Mieszkaniec
7 miesięcy temu

Na pewno pod celą ja wynagrodzą za ten czyn

Megi
Megi
7 miesięcy temu

Jak czytam komentarze, to tylko przychodzi mi jedno sĺynne zdanie na myśli,, Kto jest bez winy nich pierwszy rzuci kamieñ”. W środowisku praktykujących katolików, Pani Justyna nie miałaby żadnych szans. Nie popieram aborcji, ale każdy ma prawo sam podejmować decyzje. Z tego co napisane, to nikomu skrobanki nie robiła i na siłę tabletek do ust nie wkładała.

imie
imie
7 miesięcy temu
Reply to  Megi

aha. czyli jak ktos podejmie decyzje ze zabije np listonosza i Ty mu zapewnisz noz czy inne narzedzie zbrodni, to bedzie ok, bo przeciez nikomu noza nie wbijesz? tak?

Ola
Ola
7 miesięcy temu
Reply to  imie

A co to za porównanie ….aborcja to jest na wczesnym etapie rozwoju zarodka ….nie zabija się rozwiniętego człowieka który żyje i sam funkcjonuje ,bo taki płód w 10 / 12 tyg.nie przeżyje za ciałem matki ….trzeba poczytać i się douczyć ….niestety ciemna Przasnyszanka

Ania
Ania
7 miesięcy temu

Pani Justyno, trzymam kciuki.

Wera
Wera
7 miesięcy temu
Reply to  Ania

I za kogo niby 3masz te kciuki? Naprawdę ten świat schodzi na psy i to dzięki tym chorym feministkom! Im więcej aborcji tym więcej zła na tym chorym świecie, wojna na Ukrainie jeszcze Wam jest za mało??? Od tej wolności w dupach Wam się poprzewracało!!! Ile matek, rodzin oczekuje na potomstwo albo na adopcję, latami to wszystko trwa, tym się zajmijcie, taka pomoc jest potrzebna!!!

Ewa
Ewa
7 miesięcy temu

Justyna trzymaj się jestem z Tobą, nie daj się. Jesteś super dziewczyną 👍!!!! Trzymamy kciuki A te komentarze skwituje tak: jakie miasto takie buractwo

Mieszkaniec
Mieszkaniec
7 miesięcy temu
Reply to  Ewa

I słoma ci z rowa wystaje

imie
imie
7 miesięcy temu
Reply to  Ewa

ojej, mowa nienawiści wobec Przasnyszan, jak to tak, jak ktos jest z miasteczka powiatowego to jest buractwem? jest gorszy bo nie jest z duzego miasta? aj, waj, to sie porobiło, mowa nienawisci proszę Państwa !!!

Wera
Wera
7 miesięcy temu
Reply to  Ewa

I za kogo niby 3masz te kciuki? Naprawdę ten świat schodzi na psy i to dzięki tym chorym feministkom! Im więcej aborcji tym więcej zła na tym chorym świecie, wojna na Ukrainie jeszcze Wam jest za mało??? Ile rodzin, matek nie może mieć dzieci i latami oczekuje na adopcję!!!

Magda
Magda
7 miesięcy temu
Reply to  Wera

Adopcja ile się na nią czeka sprawdzają ludzi na poziomie tak jak byli patologia i czekają latami na dziecko które przebywa rok dwa lub 3 lata w domu dziecka lub w rodzinie zastępczej ile to dziecko musi znieść przeżyć ….lepiej usunąć od razu bo to jest tylko centymetrowy płód ,który w 12 tyg ciąży by nie przeżył poza ciałem matki.nikt nie może rządzić naszymi ciałami …i kto będzie chciał usunie ….

Magda
Magda
7 miesięcy temu
Reply to  Ewa

Dokładnie ….buractwo,patologia it’d.ale niektóre to potrafią i 6 i 8 narobić a potem państwo utrzymuje takie dzieci które nie mają żadnej normalnej przyszłości,bo bieda ,i kryminał.W Holandii jest tak że aborcja legalna nie chcesz to nie masz a tu w tym zapyziałym Przasnyszu ….aż wstyd ….szkoda mówić

Magda
Magda
7 miesięcy temu

Nikt nikogo nie zmusił ,ciekawe ile jest panienek co kupują sobie tabletki i biorą żeby poronic.Lepiej usunąć niż miała by zostawić albo zabić ,lub dziecko miał by źle w życiu.To wybór tej kobiety co nie chciała dziecka ,i to trzeba uszanować a te co takie przeciwne niech pierwsze rzucą kamień takie pobożne ,co chodzą że spiralami a wiadomo że to nie zapobiega zapłodnieniu tylko doprowadza do poronienia ….trzymam kciuki za Justynę .Aborcja to wybór każdej kobiety ….a ciemnogród przasnyski to już wogule szkoda gadać.