Przasnyszanin Dariusz Nożyński pierwszym Polakiem na mecie 41. PZU Maratonu Warszawskiego!

41. Maraton Warszawski wygrał Etiopczyk Dadi Yami Gemeda. Wśród kobiet pierwsze miejsce zdobyła Kenijka Rebecca Korir. Najlepszym z Polaków okazał się pochodzący z Przasnysza Dariusz Nożyński.

Pierwszy miejsce wśród  Polaków zajął pochodzący z Przasnysza Dariusz Nożyński. Dystans 42 km i 195 m pokonał w 2 godziny 24 minuty i 52 sekundy, co dało mu 8. miejsce w Open.

– Jest to mój kolejny, już siódmy, rekord życiowy w Maratonie Warszawskim. Tym razem udało się osiągnąć czas lepszy o 17 sekund. Nowa życiówka to 2h 24min 52 sek. Bieg był ciężki, do 12 kilometra biegłem praktycznie sam, później dołączył do mnie Anglik i towarzyszył mi przez 5 kilometrów. Od 17 kilometra znów byłem sam. Chciałem pobić swój rekord i zejść poniżej 2 godzin 25 minut, a dodatkowo udało mi się zostać najszybszym Polakiem biegu. – powiedział nam Dariusz Nożyński.

Serdecznie gratulujemy!!!

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
2 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Marek
Marek
4 lat temu

Dobry jest skubaniec. Szczere gratulacje. Fajnie, że w wielu wywiadach wspominał, że jest słoikiem z Przasnysza. Nie zapomniał też o swoich nauczycielach WFu.

Do tego ten sam rocznik co Nareszcie Przasnyski :-). I to samo Liceum.

Ewa
Ewa
4 lat temu

Wielkie gratulacje . Piękny wynik.