Przasnyszanie wyciskają na Mistrzostwach Polski we Władysławowie

Dnia 25-26 październik 2014 we Władysławowie zostały rozegrane Mistrzostwa Polski Juniorów do 20 lat Juniorów do 23 lat Seniorów i Weteranów w wyciągania sztangi leżąc. Na starcie stanęło 182 zawodników i zawodniczek z całego kraju.

Wspomnę, że rozegrano je w centralnym ośrodku sportu im. Feliksa Stamm w Cetniewie w ośrodku przygotowań olimpijskich. Na starcie stanęło wielu mistrzów i rekordzistów europy i świata. Organizacja mistrzostw Polski była wzorowo przygotowana, przasnyski klub LKS GROM reprezentowało 2 zawodników w kat. Wag. 74 kg Zbigniew Klimczak wywalczył brązowy medal juniorów do lat 20. Nadmieniam Zbyszek to 16 letni sportowiec i aktualny mistrz Polski do lat 16 z Kielc tego roku. Jest on uczniem LO im. KEN w Przasnyszu. Jest to bardzo silny zawodnik ciężko pracujący na wynik, sumienny, zdyscyplinowany, o Klimczaku usłyszymy jeszcze nie raz. W kat. wag 93 kg ważący zaledwie 84 kg w grupie weteranów Cezary Pykała trener LKS GROM jak i prezes tego klubu zdobył mistrzostwo Polski.

Wyjazd do Władysławowa okazał się stresujący dla zawodników, ponieważ po 230 km jazdy samochód, którym jechali sportowcy uległ awarii. Był to duży problem, do domu daleko do Władysławowa 100 km. Stanęliśmy w miejscu. Po kilku godzinach siostra Piotra Obrębskiego – Anna Obrębska mieszkająca w Gdyni i Michał Zadrożny, jej chłopak przyjechali (po północy), by nas zabrać. Dotarliśmy do Gdyni i Anna pożyczyła nam swoje auto. Do Władysławowa dotarliśmy kolo 2:30 w nocy. Okazało się, że w miejscu gdzie mieliśmy nocleg wszyscy śpią jednak udało się i poszliśmy spać o 3 nad ranem. Po nieprzespanej nocy będąc jeszcze w stresie przystąpiliśmy do zawodów. Tym wszystkim chce podziękować firmie Jolpol pani Jolancie Święch i Janowi Kocięckiemu, pani Jolancie i Pawłowi Kaczorek, mojemu synowi Marcinowi Szczepkowskiemu, który mnie wspiera, Piotrowi Obrębskiemu, Marcinowi Śmigielskiemu, Burmistrzowi Miasta Przasnysz  Waldemarowi Trochimiuk, dyrektorowi OSIR w Przasnyszu Krzysztofowi Szczepańskiemu. Dziękuję tym wszystkim którzy nam kibicują i nas wspierają. Przed nami jeszcze silnie obsadzony ogólnopolski turniej w Bartoszycach i 6 grudnia bieżącego roku turniej w Przasnyszu.

LKS Grom


Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments