Przasnyszanie pobiegli w hołdzie kobietom – żołnierzom

Członkowie Klubu Sportowego Przaśnik Przasnysz w minioną sobotę, 18 września wzięli udział w warszawskim Biegu Kobiet, który miał na celu uhonorowanie kobiet będących w czynnej służbie wojskowej.

 

Bieg Kobiet miał odbyć się w marcu, ale ze względu na epidemię koronawirusa i obostrzenia, jakie wówczas obowiązywały został przeniesiony na wrzesień. Uczestnicy biegu mieli do pokonani dystans 8833 metrów.

 – Bieg był wyrazem wsparcia dla 8833 kobiet żołnierzy, które służą w Wojsku Polskim. Stąd też dystans wyniósł 8833 metry, bo tyle pań pełni czynną służbę w Wojsku Polskim – poinformował klub.

Rozgrzewka przed biegiem została przeprowadzona przez wojskowych, wielokrotnych medalistów olimpijskich, czyli kpr. Oktawię Nowacką oraz  kpr. Henryka Szost i szer. Igę Baumgart-Witan.

 

Przasnysz w trakcie biegu reprezentowała zwarta grupa Klubu KS Przaśnik Przasnysz i 2. Ośrodka Radioelektronicznego z Przasnysza.

– W mocno obsadzonej stawce świetnie zaprezentowali się nasi reprezentanci Klubu KS Przaśnik. Przede wszystkim panie, które zajęły odpowiednio: Natalia Michalak trzecie miejsce w kategorii służb mundurowych oraz Marta Kozłowska ósme miejsce w tej samej kategorii. Równie wysoki wynik w kategorii służb mundurowych osiągnął Paweł Grzybowski, który walcząc o miejsce w pierwszej dziesiątce zajął szóste miejsce wśród mężczyzn. Kolejny reprezentant Klubu, Włodzimierz Puchała zajął ósmą lokatę, ale w kategorii cywili – dodał Klub Sportowy Przaśnik Przasnysz.

W trakcie pikniku, który towarzyszył imprezie członkowie klubu pozyskali podpisy olimpijczyków na ich klubowej koszulce. Mają zamiar wystawić ją na charytatywnej aukcji.

 

 

j.b.

Sprawdź również
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments