Przasnyszanie czytali Papieża – już po raz ósmy

W niedzielę, 16 października, w godzinach od 7.00 do 16.00 w przasnyskiej Farze odbyła się ósma edycja wydarzenia „Przasnysz czyta Papieża”.

 

16 października obchodzony był XXII Dzień Papieski, w tym roku pod hasłem „Blask Prawdy”. Z tej okazji już po raz ósmy Biblioteka Pedagogiczna w Przasnyszu razem z parafią św. Wojciecha zorganizowała akcję „Przasnysz czyta Papieża”.

W niedzielę czytane były fragmenty Encykliki Veritatis splendor (Blask Prawdy) oraz ulubione teksty papieskie uczestników wydarzenia. Czytania odbywały się w przerwie pomiędzy mszami świętymi.

Dzień Papieski jest obchodzony w całej Polsce, każdego roku w niedzielę poprzedzającą wybór Karola Wojtyły na papieża. W  tym roku przypada 44. rocznica tego wydarzenia.

 

 

ren

Sprawdź również
guest
12 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Izu
Izu
1 miesiąc temu

Tego samego papieża, który świadomie i z premedytacją krył zbrodniarzy i gwałcicieli w sutannach? Fajnie, fajnie…

Mieszkaniec
Mieszkaniec
1 miesiąc temu
Reply to  Izu

Japa kapciu.

Izu
Izu
1 miesiąc temu
Reply to  Mieszkaniec

Prawda o papaju boli? Taki święty, że aż wcale.

Lubomir
Lubomir
1 miesiąc temu
Reply to  Izu

Prawda? Czy to co podawał tygodnik Nie lub tefałlen czy też pewni bracia …?

katolik
katolik
1 miesiąc temu
Reply to  Lubomir

kacapskich troli jest pelnio na polskich forach

Lubomir
Lubomir
1 miesiąc temu
Reply to  Izu

Tego samego dzięki któremu nie musisz pisać cyrylica i mówić po rusku. Tego samego który razem z innymi przywódcami świata połozyl komunizm. Nie powtarzaj bzdur rodem z programów tefałlen czy pewnych braci. Myśl a nie powtarzasz głupoty.

katolik
katolik
1 miesiąc temu
Reply to  Lubomir

I tu sie podpisuje pelnym zdaniem i popieram Twoja bracie opinie. Szcesc Boze. Co do Marii i oddawaniu jej czasu i modlitw zdania nie zmienie. Pozostane wierny naszemu katolickiemu wyznaniu wiary z 325 roku nicejskiemu (dzisiaj Iznik w Turcji): „Wierzę w jednego Boga, Ojca wszechmogącego, Stworzyciela nieba i ziemi, wszystkich rzeczy widzialnych i niewidzialnych. I w jednego Pana Jezusa Chrystusa, Syna Bożego jednorodzonego, który z Ojca jest zrodzony przed wszystkimi wiekami. Bóg z Boga, Światłość ze Światłości, Bóg prawdziwy z Boga prawdziwego. Zrodzony a nie stworzony, współistotny Ojcu, a przez Niego wszystko się stało. On to dla nas ludzi i… Czytaj więcej »

katolik
katolik
1 miesiąc temu
Reply to  Izu

ten papiez mozliwe ze nie jest najlepszym papiezem w histori
ale ukrocenie pewnych nieprawidlowosci w wloskiej siedzibie Watykanu-biskupstwa Rzymu i ogolnie w Kosciele papiez Jan Pawel Pierwszy (poprzednik naszego papieza) przyplacil utrata zycia w ciagu miesiaca. Nasz Jan Pawel Drugi zeby pare rzeczy wyprostowac zajelo mu prawie 30 lat. Tam na gorze w Watykanie jeszcze sporo zostalo do zrobienia ale Kosciolem jestesmy my wierni, wszyscy.

katolik
katolik
1 miesiąc temu

Mariawityzm-maryjnosc to BALWOCHWALSTWO zgodnie z pierwszym przykazaniem dekalogu Jest JEDEN Bog. Przypominam ze z mariawityzmem (maryjnoscia) wyjatkowo polskiej specyfiki ostatnicjh 100 lat walczyl sam Watykan i ekskomunikowal te sekte siostry Kozlowskiej pl.wikipedia.org/wiki/Mariawityzm JEST JEDEN BOG OJCIEC WSZECHMOGACY-wyznanie wiary nicejskie z 325 roku powtarzane na kazdej katolickiej mszy. Rozance do XI wieku odmawiane przez mnichow i zakonnikow TYLKO na Psalmach (Stary Testament) na chwale Boga Ojca a NIE pozdrowieniem anielskim z ewangelii Lukasza do Marii czlowieka. Marii nie nalezy sie czesc boska! Na calym swiecie w Kosciele Katolickim wielbi sie Boga Ojca Wszechmogacego!! Na krzyzu Jezus NIE powiedzial ucziowi zawierz sie Marii… Czytaj więcej »

Lubomir
Lubomir
1 miesiąc temu
Reply to  katolik

Źle się podpisujesz. Powinno być protestant albo świadek …

katolik
katolik
1 miesiąc temu
Reply to  Lubomir

Dobrze sie podpisuje i prawdziwie. Nie bede klamal Lubomirze , nie mam z nimi nic wspolnego oprocz topora wojennego. Natomiast fakt ze przez miesiac wymuszonego uczeszczania na rozaniec, gdzie ksiadz wymagal wklejania sie karteczk z obecnosci do zeszytu katechezy, to nie znaczy ze w innych kosciolach katolickich na swiecie tez sie to odbywa. NIE ODBYWA sie . Jest to TYLKO polska specyfika powtorze ostatnich stu lat. I moim zdaniem uwlacza wierze katolickiej w Jedynego Boga Ojca wszechmogacego-powtarzamy i deklarujemy te wiare w wyznaniu wiary nicejskim Lubomirze na kazdej mszy! Natomiast jak ktos tylko w Polsce uczeszcza do Kosciola to moze miec mylne wrazenie ze gdzie… Czytaj więcej »

darek
darek
1 miesiąc temu

Okazuje się, że On wcale nie był taki święty!