Przasnysz zyskał świąteczną oprawę. Czy możemy liczyć na dodatkowe atrakcje?

Na przasnyskie ulice trafiły już ozdoby świąteczne. Na rynku rozbłysła choinka, podświetlana ramka z nazwą naszego miasta, a na ratuszu pojawił się świąteczny mapping. Zapytaliśmy o przyszłość nadgryzionego zębem czasu napisu Przasnysz z serduszkiem, który stoi w sąsiedztwie ronda Armii Krajowej oraz o gwiazdkowe atrakcje dla mieszkańców.

 

– W tym roku skorzystamy jeszcze z iluminacji, które są doskonale znane naszym mieszkańcom. Od piątku w samym centrum Rynku Miejskiego stanęła choinka oraz ramka z napisem Przasnysz. Na ścianie Muzeum Historycznego włączona została świąteczna iluminacja, a na przasnyskich latarniach włączono świąteczne ozdoby – poinformował burmistrz.

Okazuje się, ze mroczny napis z nazwą naszego miasta stojący obecnie przy rondzie Armii Krajowej niebawem przejdzie lifting i dołączy do ozdób na rynku, gdzie rozbłyśnie nowym blaskiem.

– Wkrótce na Rynku Miejskim stanie także podświetlany napis „Kocham Przasnysz”, który przejdzie gwarancyjny lifting.  Dzięki głosowaniu w Budżecie Obywatelskim poszerzymy wachlarz ozdób świątecznych w 2021 r. – wytłumaczył Łukasz Chrostowski.

W Ciechanowie odbędzie się Świąteczny Kiermasz Rozmaitości

Od 11 do 13 grudnia na placu  św. Jana Pawła II w Ciechanowie będzie można zakupić bożonarodzeniowe upominki, rękodzieło, tradycyjne wyroby garmażeryjne, produkty regionalne, wyroby biżuteryjne z bursztynem, ozdoby świąteczne i słodycze.

– Pomimo wprowadzonych przez rząd ograniczeń związanych z pandemią koronawirusa mieszkańcy Ciechanowa będą mogli cieszyć się wyjątkową, przedświąteczną atmosferą i zrobić zakupy na świeżym powietrzu także w tym roku. Miasto nie może zorganizować jarmarku i miejskiej wigilii, w znanej z poprzednich lat formie, ale w odpowiedzi na wniosek przedsiębiorców został im udostępniony teren przed ratuszem, gdzie zorganizowany zostanie kiermasz ze świątecznym asortymentem. Miasto udostępniło nieodpłatnie teren pod organizację wydarzenia, aby wesprzeć przedsiębiorców, którzy okresie pandemii tracą dochody – wyjaśniła Paulina Rybczyńska, rzecznik ciechanowskiego ratusza.

Atrakcją dla ciechanowskich dzieci będzie także prawdziwa kuźnia – drewniane stoisko kowala. Dostępne będą także bożonarodzeniowe drzewka, które jednocześnie ozdobią teren kiermaszu.

Czy również mieszkańcy Przasnysza w świątecznym czasie mogą liczyć na jakieś atrakcje?

– Z racji pandemii w tym roku wyjątkowo nie odbędzie się Wigilia Miejska ani Jarmark Bożonarodzeniowy. Liczę, że za rok przygotujemy te wydarzenia ze zdwojoną siłą – poinformował burmistrz.

 

 

M. Jabłońska


 

Sprawdź również
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Bartosz
Bartosz
1 rok temu

w ramach atrakcji wodzirej już zaśpiewał …