Przasnysz. Żołnierze Zasadniczej Służby Wojskowej złożyli przysięgę

W sobotę, 3 czerwca, na placu apelowym 2. Ośrodka Radioelektronicznego w Przasnyszu odbyła się uroczysta przysięga wojskowa Żołnierzy Dobrowolnej Zasadniczej Służby Wojskowej.

 

– Przysięga wojskowa to akt ślubowania będący jednocześnie wyrazem najwyższego zobowiązania wobec Ojczyzny i narodu polskiego. Niech wypowiedziane słowa roty dodatkowo zawsze będą dla Was wskazaniem życiowej drogi. Nawet wtedy, gdy zakończycie swoją czynną służbę wojskową. Niech będą od dzisiaj również drogowskazem, w którym kierunku powinien podążać w swoim życiu człowiek, bo jeśli ktoś raz w życiu zdecyduje się zostać żołnierzem, by służyć swojej ojczyźnie i bliźnim, pozostaje żołnierzem do końca życia.  (…) Dziękuję Wam za Waszą służbę. Dziękuję również Waszym rodzicom za Wasze wychowanie – za tę niezwykłą postawę, która została Wam wpojona w rodzinnych domach. Zawsze to podkreślam: rodzina jest naszą największą wartością, bo to dzięki rodzinie przez wieki trwała i budowała się nasza tradycja – mówił płk dypl. Bogusław Postek, dowódca przasnyskiego Ośrodka.

 

Zbiórka była również okazją do złożenia podziękowania na ręce odchodzącego kapelana przasnyskiego Ośrodka – ks. ppłk dr. Sławomira Gadowskiego, któremu Dowódca Ośrodka złożył życzenia za 5 lat owocnej posługi duszpasterskiej w garnizonie Przasnysz. Oprawę muzyczną zapewniła orkiestra Ochotniczej Straży Pożarnej w Przasnyszu, na czele z kapelmistrzem Piotrem Zalewskim.

Zakończenie etapu podstawowego szkolenia to także czas decyzji i możliwości rozpoczęcia drugiego etapu szkolenia specjalistycznego, który w ramach Dobrowolnej Zasadniczej Służby Wojskowej trwa 11 miesięcy. Jest to droga do zawodowej służby wojskowej i kształcenia się w konkretnej specjalności wojskowej.

 

 

 

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Pele
Pele
3 miesięcy temu

Babskim wojskiem, to wystarczy, żeby dowodził porucznik/kapitan.Pułkownik do babskiego wojska zupełnie nie pasuje, chichot z armii.