Przasnysz. Żołnierze służby przygotowawczej złożyli przysięgę wojskową

W sobotę, 23 września 2023 roku, na terenie zielonym Zespołu Szkół Powiatowych w Przasnyszu miała miejsce uroczysta ceremonia, podczas której żołnierze dobrowolnej służby wojskowej złożyli przysięgę.

 

Ceremonię rozpoczął swoim przemówieniem Dowódca 2. Ośrodka Radioelektronicznego w Przasnyszu płk dypl. Bogusław Postek. Wyraził swoją dumę z oddania młodych ludzi służbie wojskowej oraz podkreślił wagę ich poświęcenia i gotowości do służby dla kraju. W uroczystości uczestniczył również proboszcz parafii Chrystusa Zbawiciela w Przasnyszu ks. Romuald Ciesielski, który udzielił żołnierzom błogosławieństwa. Obecny był także starosta przasnyski Krzysztof Bieńkowski, który wyraził swoje wsparcie i szacunek dla młodych ludzi, którzy podjęli tak ważną służbę.

Podczas uroczystości wyróżniono żołnierzy, którzy w trakcie szkolenia odznaczyli się wyjątkowymi umiejętnościami i dyscypliną.

– Nagrody przyznano w obecności najbliższych krewnych, była to chwila pełna dumy i radości zarówno dla nagrodzonych, jak i ich rodzin. Ceremonia zakończyła się tradycyjnym odśpiewaniem Pieśni Reprezentacyjnej Wojska Polskiego oraz defiladą pododdziałów. Bohaterowie dnia mogli przyjąć pochwały i życzenia od najbliższych oraz uwiecznić ten ważny moment na wspólnych zdjęciach – relacjonuje Starostwo Powiatowe w Przasnyszu.

Wydarzenie zwieńczył ciepły poczęstunek w postaci żołnierskiej grochówki, pokaz sprzętu wojskowego oraz występ zespołu wojskowego “Przasnyscy Orelowcy”.

 

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
війни
війни
2 miesięcy temu

Mój dziadek mówi, że identyczną mobilizację przeżył w 39′