Przasnysz. Żołnierze IV turnusu Służby Przygotowawczej otrzymali broń [FOTO]

12 kwietnia, podczas zbiórki 2. Ośrodka Radioelektronicznego w Przasnyszu, wręczono broń żołnierzom IV turnusu Służby Przygotowawczej. Czterech wyróżniających się podczas pierwszych dni szkolenia elewów otrzymało ją z rąk kmdr. por. Arkadiusza Kurdybelskiego.

 

 – Za wami pierwszy i niezwykle intensywny tydzień szkolenia. Bez wątpienia był to okres sporych zmian w waszym dotychczasowym życiu, generujący wytężony wysiłek zarówno fizyczny, jak i psychiczny. Realizacja procesu szkolenia zgodnie z narzuconym, rygorem dydaktycznym ma za zadanie jak najlepiej przygotować was do trudnej służby wojskowej. W dniu dzisiejszym w imieniu Rzeczypospolitej wręczyłem wyróżniającym się żołnierzom broń, która od tej pory towarzyszyła wam będzie każdego kolejnego dnia szkolenia w Ośrodku. Pamiętajcie, że jest ona wielkim zobowiązaniem wobec Ojczyzny i społeczeństwa, dlatego należycie o nią dbajcie i posługujcie się zgodnie z przepisami prawa. Niech ta broń służy wyłącznie do utrzymania pokoju i zapewnienia bezpieczeństwa naszego państwa. Przed Wami kolejne dni wytężonego szkolenia podstawowego, dlatego życzę Wam sukcesów i żołnierskiego szczęścia, tak, byśmy w tym samym gronie mogli spotkać się na zbiórce z okazji Przysięgi Wojskowej – podkreślił kmdr. por. Arkadiusz Kurdybelski.

 

Pozostali żołnierze otrzymają broń oraz książeczki wojskowe z rąk dowódcy kompanii w macierzystym pododdziale. Zbiórka była również okazją do zapoznania elewów z kierowniczą kadrą Ośrodka.

 

 

 


 

Źródło 2ORel
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments