Przasnysz. Zatrzymał pijanego motorowerzystę i wezwał policję.

W czwartek, 3 października 2019r., w Przasnyszu na ul. Baranowskiej mieszkaniec Ciechanowa uniemożliwił dalszą jazdę nietrzeźwemu kierującemu motorowerem.

Wczoraj mieszkaniec Ciechanowa jadąc ulicą Baranowską w Przasnyszu zauważył, że poruszający się przed nim motorowerzysta najprawdopodobniej jest w stanie nietrzeźwości. Po dojechaniu do skrzyżowania i zatrzymaniu pojazdów, wysiadł i podszedł do mężczyzny. Po chwili rozmowy upewnił się, że jest on nietrzeźwy, gdyż wyczuł silną woń alkoholu, a także miał problemy z wysławianiem się. Natychmiast wyjął kluczyki ze stacyjki i nakazał mu, aby opuścił skrzyżowanie pchając motorower, co mężczyzna uczynił. Wezwał na miejsce patrol Policji, lecz osoba nietrzeźwa oddaliła się w nieustalonym kierunku, pozostawiając motorower.- informuje KPP Przasnysz.

Podjęte przez policjantów czynności pozwoliły ustalić właściciela pojazdu, którym okazał się 57-letni mieszkaniec gminy Przasnysz. Po dotarciu do jego miejsca zamieszkania ustalono, że faktycznie to on kierował motorowerem, a badanie jego stanu trzeźwości wykazało, że miał ponad 2,5 promila alkoholu w organizmie. Za swoje postępowanie odpowie przed przasnyskim sądem. Za jazdę pod wpływem alkoholu grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, utrata uprawnień do kierowania pojazdami mechanicznymi i grzywna.

Pamiętajmy, że ujęcie obywatelskie to przywilej wynikający z treści art. 243 kodeksu postępowania karnego. Sprawcę można ująć zarówno na gorącym uczynku popełnienia przestępstwa lub w pościgu podjętym bezpośrednio po jego popełnieniu. Następnie taką osobę należy niezwłocznie przekazać Policji.

Policjanci apelują, aby każdy reagował na niebezpiecznie zachowanie innych uczestników ruchu drogowego. Zadbajmy o bezpieczeństwo swoje i innych. Każdy, nawet anonimowo pod numerem telefonu 112 może powiadomić najbliższą jednostkę Policji o każdym niepokojącym zdarzeniu. Policjanci sprawdzą każdy sygnał!


Źródło KPP Przasnysz
Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments