Przasnysz. Zabezpieczono gotówkę i 6 nielegalnych automatów do gier hazardowych

W Przasnyszu zabezpieczono 6 automatów służących do organizowania nielegalnych gier hazardowych. Były to wspólne działania przasnyskich policjantów z funkcjonariuszami Służby Celno – Skarbowej z Mazowieckiego Urzędu Celno-Skarbowego w Warszawie.

 

We wtorek, 19 marca funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Przasnyszu wraz z funkcjonariuszami Służby Celno-Skarbowej (SCS) z Mazowieckiego Urzędu Celno-Skarbowego w Warszawie wzięli udział w kontroli salonu gier. Zabezpieczono 6 nielegalnych automatów do gier hazardowych oraz gotówkę w kwocie ponad 9 tys. złotych.

– Na zabezpieczonych maszynach zainstalowane były gry o charakterze losowym, prowadzone w celach komercyjnych, na organizowanie których wymagana jest niezbędna koncesja. Powyższe fakty zostały ustalone przez funkcjonariuszy w trakcie przeprowadzonych na miejscu eksperymentów procesowych, które potwierdziły, że są to maszyny działające w sprzeczności z przepisami ustawy o grach hazardowych – informuje mł. asp. Ilona Cichocka, rzecznik prasowy przasnyskiej policji.

Nielegalne automaty zostały zabezpieczone przez funkcjonariuszy SCS. W tej sprawie będzie prowadzone postępowanie, które ma wyjaśnić wszystkie okoliczności związane z podejrzeniem prowadzenia w lokalu gier hazardowych bez wymaganego zezwolenia.

– Organizatorom nielegalnych gier hazardowych grozi grzywna lub kara pozbawienia wolności do lat trzech. Dodatkowe konsekwencje finansowe to nawet 100 tys. złotych grzywny od każdej zabezpieczonej maszyny – dodaje rzeczniczka.

 

 

j.b.

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments