Przasnysz. Zabezpieczono 9 nielegalnych automatów do gier hazardowych

Na terenie Przasnysza policjanci wraz z funkcjonariuszami Służby Celno – Skarbowej z Mazowieckiego Urzędu Celno – Skarbowego w Warszawie prowadzili wspólne działania. Ich efektem było zabezpieczenie 9 automatów służących do organizowania nielegalnych gier hazardowych.

 

W poniedziałek, 12 lutego funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Przasnyszu wraz z funkcjonariuszami Służby Celno – Skarbowej z Mazowieckiego Urzędu Celno – Skarbowego w Warszawie na terenie miasta Przasnysz skontrolowali dwa salony gier. Zabezpieczyli łącznie 9 nielegalnych automatów do gier hazardowych oraz gotówkę w kwocie ponad 14 tys. zł.

– Na zabezpieczonych maszynach zainstalowane były gry o charakterze losowym, prowadzone w celach komercyjnych, na organizowanie których wymagana jest niezbędna koncesja. Powyższe fakty zostały ustalone przez funkcjonariuszy w trakcie przeprowadzonych na miejscu eksperymentów procesowych, które potwierdziły, że są to maszyny działające w sprzeczności z przepisami ustawy o grach hazardowych – informuje mł. asp. Ilona Cichocka, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Przasnyszu.

Automaty zostały zabezpieczone przez celników, którzy będą prowadzić postępowanie w tej sprawie oraz wyjaśniać wszystkie okoliczności związane z podejrzeniem prowadzenia w lokalu gier hazardowych bez wymaganego zezwolenia.

– Organizatorom nielegalnych gier hazardowych grozi grzywna lub kara pozbawienia wolności do lat trzech. Dodatkowe konsekwencje finansowe to nawet 100 tysięcy złotych grzywny od każdej zabezpieczonej maszyny – dodaje rzeczniczka.

 

 

j.b.

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
5 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Nie mam
Nie mam
10 dni temu

Najlepsze jest to, że wszyscy wiedzą, widać z ulicy co to za miejsce i z czym, a tyle czasu zbiera się policja, by to ukrócić. Może się nie znam, ale dlaczego to wszystko tyle trwa?

MAD
MAD
10 dni temu
Reply to  Nie mam

W centrum miasta lokal z zamkniętymi drzwiami, oklejonymi oknami i kamerą. Niewidomy by zobaczył.

Pawel
Pawel
9 dni temu
Reply to  Nie mam

Czekają aż się uzbiera dobry utarg i wtedy wpadają

Gracz
Gracz
9 dni temu
Reply to  Pawel

13 tys to utarg hahaha

Gracz
Gracz
9 dni temu

Budkie z kebabem zamkneli