Przasnysz. Z konta bankowego zniknęły pieniądze.

W piątek, 13 listopada, do przasnyskiej komendy zgłosiła się kobieta, z której konta zniknęła niemała suma.

 

– Mieszkanka Przasnysza zgłosiła, że nieustalony sprawca, po przełamaniu zabezpieczeń jej konta bankowego dokonał włamania i wykonał dwa przelewy na łączną kwotę 4800 złotych – informuje asp. sztab. Krzysztof Błaszczak.

 

Jak zabezpieczyć swoje konto bankowe?

Jedyną furtką dla cyberprzestępców są błędy popełniane przez nas samych, wobec których instytucje bankowe są bezradne. Jak zatem się zabezpieczyć?

  • Żaden bank nigdy nie poprosi Cię o dane do logowania (w tym hasło!) – to najczęstsze słowa, które usłyszysz lub przeczytasz od oszustów.
  • Nie klikaj w podejrzane linki, mówiące o aktualizacji zabezpieczeń, danych, czy sprawdzeniu niepowołanego logowania na Twoje konto.
  • Pod żadnym pozorem nie ujawniaj swoich danych osobowych, jeśli nie masz pewności, że rozmawiasz z pracownikiem banku.
  • Jeżeli masz wątpliwości, przerwij rozmowę i skontaktuj się z bankiem za pośrednictwem oficjalnego numeru telefonu, by potwierdzić, że kontakt został nawiązany przez autoryzowanego pracownika.
  • W wiadomości SMS, czy e-mail zawsze sprawdzaj numer, czy adres nadawcy wiadomości! Oszuści nigdy nie kontaktują się z oficjalnych numerów telefonów, czy domeny internetowej Twojego banku.
  • Kiedy padłeś ofiarą przestępstwa – jak najszybciej poinformuj swój bank i policję. Im szybciej to zrobisz, tym większe prawdopodobieństwo, że Twoje pieniądze, czy dane uda się jeszcze zabezpieczyć.

 

Źródło policja.pl
guest
2 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Konrad
Konrad
5 miesięcy temu

Zdalny pulpit???

Wizard
Wizard
5 miesięcy temu
odpowiada  Konrad

Raczej klikanie w linki na mailu 🙂