Przasnysz. Wzdłuż ul. Gołymińskiej powstaje długo wyczekiwany chodnik

Rozpoczęła się budowa chodnika przy ulicy Gołymińskiej w Przasnyszu, znajdującego się za skrzyżowaniem z ul. Kolejową. W ciągu najbliższych kilku miesięcy wzdłuż wylotówki biegnącej z Przasnysza w kierunku południowym Samorząd Powiatowy wybuduje blisko 600 – metrowy ciąg pieszy, umożliwiający mieszkającym w okolicy dzieciom bezpieczne dotarcie do przasnyskich szkół.

 

Starania o wykonanie inwestycji mieszkańcy podjęli jeszcze w 2020 r., niedługo po tym jak Powiat Przasnyski przebudował i wyposażył w chodnik niewielki – 200-metrowy odcinek Gołymińskiej położony pomiędzy ulicami Leszno i Kolejową. Mieszkańcy apelowali o wytyczenie przejścia dla pieszych w ulicy Kolejowej oraz o budowę chodnika biegnącego wzdłuż ul. Gołymińskiej. Pierwszą część postulatu, polegającą na namalowaniu zebry na Kolejowej, Powiat Przasnyski, jako właściciel drogi wyższego rzędu, spełnił w 2021 r., uzupełniając inwestycję o wytyczenie przejścia również przez ul. Gołymińską.

Dłużej mieszkańcy musieli poczekać na budowę chodnika, ponieważ powiat poszukiwał zewnętrznych źródeł finansowania. Udało się je znaleźć w II edycji programu Polski Ład, z którego pozyskano blisko 5 mln zł na przebudowę kilku odcinków dróg powiatowych. Wśród nich znalazła się właśnie inwestycja na ul. Gołymińskiej.

 

Przebudowa drogi powiatowej nr 3230W w km 8+900 do km 8+497 obejmuje roboty budowlane na odcinku o długości 0,593 km. W zakres prac wchodzą: roboty przygotowawcze, roboty rozbiórkowe, roboty ziemne, wykonanie podbudowy na zjazdach skrzyżowaniach i chodniku  z warstwy kruszywa łamanego, wykonanie chodnika, zjazdów oraz zatoki z kostki brukowej betonowej, montaż  krawężników i obrzeży betonowych,  wykonanie poboczy z kruszywa łamanego z wykorzystaniem destruktu asfaltowego.

Obecnie zakończono montaż krawężników i obrzeży betonowych, w dalszej kolejności wykonywany będzie chodnik z kostki brukowej betonowej.

Planowany termin zakończenia robót budowlanych przypada na dzień 26.11.2023 r. Wykonawcą zadania, które prócz modernizacji ul. Gołymińskiej, obejmuje jeszcze 6 innych odcinków dróg powiatowych, położonych na terenie kilku gmin, jest konsorcjum, którego liderem jest Walmeks – Waldemar Roman z Przasnysza, zaś członkiem – Baltic Group Sp. z o.o. z Ciechanowa. Całkowita wartość inwestycji wyniesie niemal 6 mln zł, nadzór nad pracami prowadzi Powiatowy Zarząd Dróg w Przasnyszu.

 

 

M.Jabłońska

 

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Przejezdzajacy
Przejezdzajacy
1 miesiąc temu

Chodnik w alei słupów i znaków dzieci korzystający ze smartfonów musicie być ostrożni