Przasnysz wprowadza podatek od………sikających zwierząt.

Zła wiadomość dla wszystkich posiadaczy psów i kotów w Przasnyszu. Od kwietnia w naszym mieście wchodzi w życie nowa opłata środowiskowa.

„Opłata amoniakowa”, bo tak zwany jest nowy podatek, została jednogłośnie przyjęta na ostatniej sesji rady miasta. Obejmie ona wszystkich mieszkańców posiadających zwierzęta (psy lub koty) załatwiające swoje potrzeby fizjologiczne podczas spaceru. Według władz jest to konieczne i pomocne w utrzymaniu czystości w naszym mieście. Właściciele czworonogów nadal są zobowiązani do korzystania z woreczków na odchody!

Jak będzie naliczana nowa opłata

Rada miasta ma 30 dni na przedstawienie systemu naliczania opłat dla nowego podatku. Nie wiadomo czy będzie to uzależnione od wielkości zwierzęcia, czy od ilości i częstotliwości oddawania moczu podczas jednego spaceru. Pewna jest jedynie to, że właściciele będą zobowiązani do prowadzenia dokładnej ewidencji oraz dostarczania jej do urzędu pod koniec każdego miesiąca.

Sprawie będziemy się bacznie przyglądać i informować na bieżąco. A wszystkich, którzy przeczytali artykuł do końca pozdrawiamy i życzymy jeszcze fajniejszych psikusów niż ten w dniu jutrzejszym.

red.

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments