Przasnysz walczy o okulistykę!

W związku z wprowadzeniem przez rząd tzw. sieci szpitali, powiatowe placówki w całej Polsce utraciły oddziały specjalistyczne. Rząd pozostawił im tylko oddziały podstawowe. Oddziały specjalistyczne, jak w przypadku przasnyskiego szpitala okulistyka, urologia, psychiatria, rehabilitacja oraz niektóre poradnie znalazły się poza siecią.

W lutym informowaliśmy, że władzom powiatu i dyrekcji szpitala udało się zagwarantować kontrakt na urologię. Szpital wygrał konkurs ogłoszony przez Mazowiecki Oddział Narodowego Funduszu Zdrowia i trwają dalsze zabiegi o funkcjonowanie oddziału okulistycznego.

https://www.infoprzasnysz.com/jest-kontrakt-na-przasnyska-urologie-okulistyka-jeszcze-nie-rozstrzygnieta/

Do starań starostwa i dyrekcji szpitala o utrzymanie kontraktu na okulistykę włączyli się przedstawiciele przasnyskiej „Solidarności” na czele z Krystyną Janowską i Waldemarem Dubińskim. W połowie marca w Mazowieckim Urzędzie Wojewódzkim odbyło się spotkanie z wojewodą mazowieckim dotyczące funkcjonowania oddziału okulistyki w przasnyskim szpitalu.

Czy uda się zatrzymać okulistykę w Przasnyszu? Tego jeszcze nie wiemy, ale cieszy nas coraz większe zaangażowanie w walkę o nią.


Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments