Przasnysz. W Szkole Podstawowej nr 2 pierwszoklasistów pasowano na uczniów

10 października w Szkole Podstawowej nr 2 im. H. Sienkiewicza w Przasnyszu odbyło się uroczyste pasowanie na ucznia. Było przyrzeczenie złożone na sztandar szkoły, upominki i konkursy.

 

Uczniowie klas pierwszych rozpoczęli uroczystość występem artystycznym. Z wielkim zaangażowaniem pod czujnym okiem Aldony Perzyny i Justyny Krynickiej recytowali wiersze i śpiewali piosenki połączone z układami tanecznymi.

– Zaprezentowali wiedzę i umiejętności, które zdobyli w pierwszym miesiącu nauki w szkole. Następnie pierwszoklasiści złożyli przyrzeczenie na sztandar szkoły. Dla upamiętnienia tak ważnego dnia w życiu każdego dziecka, po pasowaniu wielkim ołówkiem przez dyrektora Piotra Jeronima, każdy uczeń otrzymał dyplom, znaczek „Jestem Uczniem klasy pierwszej”, upominek i wspólne zdjęcie – relacjonuje Szkoła Podstawowa nr 2 w Przasnyszu.

W trakcie spotkania przedstawicielki SKO zachęcały pierwszaków do oszczędzania, aby mogły po uzbieraniu pieniążków spełniać swoje marzenia.

– Na zakończenie przy „suto zastawionych stołach” Sławomir Bączek zaprosił wszystkich do wspólnej zabawy i konkursów. To był pełen emocji i wrażeń dzień, który zostanie na długo w pamięci każdego ucznia – czytamy.

 

 

ren

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
przasnyszanka
przasnyszanka
1 miesiąc temu

wspaniale przygotowana uroczystość przez Panie wychowawczynie górą dwójka i pierwszaki