Przasnysz w projekcie „Wspólny Plan” – samorząd skonsultuje z mieszkańcami dokumenty planistyczne

Miasto Przasnysz rozpoczęło realizację projektu grantowego „Wspólny Plan”. Celem projektu jest zwiększenie potencjału administracji publicznej oraz wzrost udziału społecznego w obszarze planowania i zagospodarowania przestrzennego oraz usprawnienie procesów inwestycyjno-budowlanych.

 

W ramach projektu samorząd miejski pozyskał grant, który przeznaczony zostanie na przeprowadzenie pogłębionych konsultacji społecznych będących uzupełnieniem procedury formalnej opracowania nowego Studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego miasta Przasnysz.

– Serdecznie zapraszam mieszkańców do aktywnego uczestnictwa w konsultacjach społecznych śledzenia bieżących informacji na stronach miasta i zapoznanie się z broszurą „Planowanie przestrzenne dla każdego” w celu wyjaśnienia podstawowych zagadnień z obszaru planowania przestrzennego – informuje burmistrz Łukasz Chrostowski.

 

Wsparcie na realizację pogłębionych konsultacji społecznych dokumentów planistycznych trafiło do 20 gmin z całej Polski. Każda z uczestniczących gmin otrzyma grant w wysokości ok. 33 tys. zł.

Projekt „Wspólny plan” realizowany jest przez Fundację WiseEuropa – Fundację Warszawski Instytut Studiów Ekonomicznych i Europejskich i Fundację Stabilo współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach  Działania 2.19 Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój 2014-2020.

 

ren

Sprawdź również
guest
2 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
kolo
kolo
11 miesięcy temu

Plan zagospodarowania powinien być dla całego miasta a nie tylko dla wybranych…… Trochę słabo to wygląda……..

Konował
Konował
11 miesięcy temu

Qrde, płacą urzędom za to, że łaskawie wynajmą firmę słuchająca mieszkańców?
To ja też proszę grant za słuchanie pomysłów naszych rządzących.