Przasnysz. Uroczyste obchody Święta Wojska Polskiego

15 sierpnia odbyły się w Przasnyszu obchody Święta Wojska Polskiego. Uroczystość rozpoczęła zbiórka pododdziałów na placu apelowym 2. Ośrodka Radioelektronicznego.

 

Podczas wydarzenia mł. insp. Dariusz Brzezicki dokonał wręczenia Dowódcy Ośrodka – płk dypl. Bogusławowi Postkowi medalu XXX-lecia powstania NSZZ Policjantów, za olbrzymi wkład w rozwój współpracy na linii Siły Zbrojne – Policja.

W czasie swojej przemowy płk dypl. Bogusław Postek przypomniał, że: „Święto Wojska Polskiego ustanowione zostało na pamiątkę chwalebnego zwycięstwa z 1920 roku, by dzień 15 sierpnia żył w pamięci nowego pokolenia Polaków jako symbol chwały oręża polskiego. To nasi przodkowie dowiedli swojej sprawności i hartu walki. Wykazując się honorem i bohaterstwem stanęli naprzeciw znacznie silniejszego przeciwnika zatrzymując pod Warszawą czerwoną nawałę i uniemożliwiając jej pochód w głąb kraju. Szanowni Państwo historia pokazuje jasno, że żołnierz polski nie zawiódł nigdy swojej Ojczyzny, choćby nawet inni zawiedli. Obecne Siły Zbrojne kultywując tę tradycję są realną gwarancją bezpieczeństwa, obrony niepodległości, nienaruszalności granic oraz bytu państwa i jego obywateli.”

 

Po uroczystej zbiórce, w czasie której dokonano wręczenia aktów mianowań i wyróżnień wszyscy obecni udali się na mszę św. sprawowaną w intencji Ojczyzny przez bp. Mirosława Milewskiego w kościele pw. Chrystusa Zbawiciela w Przasnyszu. Oprawę muzyczną wydarzenia zapewniła Orkiestra Ochotniczej Straży Pożarnej z Przasnysza. Obchody zakończył piknik z okazji 25-lecia powstania parafii.

 

 

ren

 

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
POKO
POKO
1 miesiąc temu

a PO co nam wojo w Prtzasnyszu?
czytaj PO KO ?
bracia 'slowianiwe’ nam POmoga z Krolewca
sarkazm