Przasnysz. Uroczyste obchody 82. rocznicy napaści Związku Radzieckiego na Polskę

W piątek, 17 września, przasnyszanie, w uroczysty sposób oddali hołd poległym żołnierzom w 82. rocznicę wkroczenia do Polski Armii Czerwonej.

 

Uroczystości upamiętniające wydarzenia sprzed 82 lat rozpoczęła Msza Święta w intencji Ojczyzny w Kościele Ojców Pasjonistów w Przasnyszu z udziałem pocztów sztandarowych reprezentujących zakłady pracy oraz służby mundurowe, której przewodniczył proboszcz parafii o. Wiesław Wiśniewski. Po wspólnej modlitwie zgromadzeni udali się pod Krzyż Katyński, by w skupieniu i zadumie oddać cześć ofiarom rosyjskiej agresji. Wojskową asystę honorową zapewnił 2. Przasnyski Ośrodek Radioelektroniczny, który razem z harcerzami zadbał o oprawę uroczystości.

 

Prelekcję historyczną wygłosił Bartosz Drejerski z Muzeum Historycznego w Przasnyszu. Następnie por. Arkadiusz Michalski odczytał Apel Pamięci, a kompania honorowa 2. Przasnyskiego Ośrodka Radioelektronicznego oddała salwę dla uczczenia bohaterów walk o niepodległość Ojczyzny. Uroczystość zakończyło zapalenie zniczy przed Krzyżem Katyńskim przez mieszkańców oraz przybyłych gości.

 

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments