Przasnysz. Umowa na profesjonalny projektor 3D podpisana. Ale nie ma kina

Miejski Dom Kultury im. Stanisława Ostoi – Kotkowskiego w Przasnyszu podpisał umowę na dostawę profesjonalnego projektora kinowego 3D. Środki na ten cel pozyskano z Urzędu Województwa Mazowieckiego.

 

Podpisanie umowy odbyło się 2 listopada 2021 roku. Zgodnie ze specyfikacją, projektor będzie wysokokontrastowy, o wysokiej rozdzielczości z możliwością emisji filmów 3D.

– W warunkach przetargowych określiliśmy także gwarancję, szkolenia i wsparcie techniczne wykonawcy, które dają należyte zabezpieczenie funkcjonowania i montażu projektora po wykonanym remoncie. Wykonawca deklaruje pełną współpracę i wsparcie. Cieszymy się, że skorzystaliśmy z tych środków w możliwym momencie i wykorzystaliśmy taką szansę. Zabezpieczyliśmy interes MDK, aby zgrać montaż i wsparcie tej dostawy po wykonanym remoncie – mówi Magdalena Król – Piórkowska.

 

Najniższą ofertę złożyła spółka Kino Digital Sp. z o.o. z Warszawy na kwotę 353 tys. złotych. Cena jaką udało się uzyskać MDK jest na podobnym poziomie jak z zamówień realizowanych przez innych zamawiających.

Na pierwsze pokazy filmów z wykorzystaniem nowego projektora trzeba będzie jednak jeszcze poczekać. Projektor nie będzie bowiem zamontowany do czasu wyremontowania budynku. Ten zaś stanął pod znakiem zapytania po tym, jak radni sprzeciwili się zabezpieczeniu dodatkowej kwoty na remont MDK-u w Wieloletniej Prognozie Finansowej.

 

 

ren

Sprawdź również
guest
2 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Bobi
Bobi
1 rok temu

Czyli projektor kupiony, gwarancja na urządzenie minie a on będzie leżał w pudle. A co jeśli w trakcie użytkowania wyjdą jakieś wady urządzenia? Pracownicy przejdą szkolenia, ale nawet w optymistycznym wariancie remont potrwa pewnie z rok, więc po tym czasie niewiele z tego szkolenia zostanie w głowach. Co za bezsens.

activ
activ
1 rok temu

eOstrołeka „Ostrołęckie Kino Jantar ma najnowszy w kraju projektor filmowy gwarantujący doskonałą jakość filmów w rozdzielczości 4… Na początku 2021 roku Ostrołęckie Centrum Kultury złożyło wniosek do PISF (Polski Instytut Sztuki Filmowej) o dofinansowanie zakupu projektora cyfrowego do Kina Jantar. Koszt zakupu sprzętu opiewał na około 600 tysięcy złotych. Wniosek został pozytywnie oceniony i w efekcie tego OCK otrzymało wsparcie w wysokości 160 tysięcy złotych.”