Przasnysz. Ulicami miasta przejdą dwie procesje

Wierni z przasnyskich parafii, 8 czerwca w Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa wyruszą w procesjach ulicami miasta.

 

W czwartek, 8 czerwca odbędzie się uroczystość liturgiczna Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, czyli Boże Ciało. Zewnętrzną formę tego święta stanowią procesje ulicami miast prowadzone do czterech ołtarzy. Procesyjnie przenoszona jest monstrancja z Najświętszym Sakramentem, a na zakończenie udzielane jest uroczyste błogosławieństwo sakramentalne.

 

W jakich godzinach odbędą się procesje w Przasnyszu?

W Przasnyszu odbędą się dwie procesje Bożego Ciała. W jednej wspólnie uczestniczyć będą wierni z parafii św. Wojciecha i z kościoła Ojców Pasjonistów. Wyruszą po uroczystej mszy świętej o godz. 10.15.

 

Parafia pw. Św. Stanisława Kostki przygotowuje dwa ołtarze. Jeden będzie znajdować się przy klasztorze od ul Szpitalnej, a drugi na ul. Zawodzie. Dodatkowo będzie można zobaczyć dywan usypany z kwiatów.

Udział w procesji wezmą także druhowie z jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej z Leszna oraz Orkiestra Dęta OSP z Przasnysza.

Procesja wiernych z parafii Chrystusa Zbawiciela wyruszy po mszy św. o godz. 10.00. Podobnie jak w latach ubiegłych będzie prowadziła ulicami: Al. Jana Pawła II,  Al. Wojska Polskiego, ul. Starzyńskiego,  ul. Broniewskiego i ul. Żwirki i Wigury. W procesji weźmie udział straż z Karwacza i Zawadek. Pierwszy ołtarz przygotowują mieszkańcy Karwacza i Wyrębu Karwackiego, drugi mieszkańcy ul. Ks. Ściegiennego, trzeci mieszkańcy ul. Ks. Twardowskiego i Ks. Kardynała Stefana Wyszyńskiego, czwarty mieszkańcy ul. Narutowicza i ul. Miłosza.

 

j.b.

 

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
6 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Skandaliczny marsz dewiantów
Skandaliczny marsz dewiantów
3 miesięcy temu

Ale czy naprawdę muszą się z tym tak obnosić? Nie mogliby u siebie w domu nosić tych dziwnych sukienkowych ubrań i pokazywać przemocowych treści? Przecież na to patrzą dzieci! Kto na to pozwala?!

(:

Anna
Anna
3 miesięcy temu

Główką o chodnik wyryłeś ?

Muhhamad Hassan
Muhhamad Hassan
3 miesięcy temu

o, o , o !!
w sam punkt.
Moga nas nie draznic przed relokacja
i przybyciem z Bialorusi?!
Masi prawnicy, inzynierowie i lekarze slabo to zniosa.

Budowlaniec
Budowlaniec
3 miesięcy temu

Sam ku*** jesteś dewiant

Hans
Hans
3 miesięcy temu

Dwie procesje, może tak jak kibice zmierzają na jaką ustawkę…

Dzik z barakow
Dzik z barakow
3 miesięcy temu

Trolle lewackie na inforpizdziszpl, dla waszego info Polska Panstwem Polakow, Panstwem Narodowym, reszta to goscie za naszym pozwoleniem ktorzy sie grzecznie zachowuja i szanuja gospodarza i ucza sie jezyka, a nie swoj narzucaja i flagi dziwne innych krajow i tecze.