Przasnysz. Ulica przy „dziesięcioklatkowcu” i Brzozowej zostanie zmodernizowana

Jak informuje radny Sławomir Czaplicki, Spółdzielnia Mieszkaniowa w Przasnyszu jeszcze w lipcu lub na początku sierpnia rozpocznie kompleksową modernizację ulicy przy Sosnowej 12 i Brzozowej w Przasnyszu. Nowa ulica ma mieć nawierzchnię z kostki. Przejdzie pierwszy całkowity remont od wielu lat. Lifting ma przejść też ulica przed Bukową 6. Pojawiły się też nowe urządzenia na placach zabaw.

 

Zmiany na Osiedlu Orlika w ostatnim czasie pojawiają się systematycznie. Nowa zieleń, chodniki, docieplone bloki, nowe elewacje, ławki, kosze na śmieci, monitoring, oświetlenie, czy liftingi placów zabaw. Nie pozostaje to niezauważone przez mieszkańców, którzy z satysfakcją obserwują zmiany wokół siebie. Radny Słąwomir Czaplicki poinformował o kolejnych oczekiwanych przez mieszkańców inwestycjach, o które zabiegał na spotkaniach z prezesami Spółdzielni Mieszkaniowej Waldemarem Wilkowskim i Piotrem Lewandowskim oraz przewodniczącą rady nadzorczej Danutą Ambroszkiewicz.

 

– Remont tych ulic był dla mieszkańców bardzo ważny, znajdują się one w kiepskim stanie i od początku kadencji staram się, aby zostały zmodernizowane. Rozmawiałem z szefostwem Spółdzielni Mieszkaniowej o tym wielokrotnie. W ubiegłym tygodniu, ponownie roboczo rozmawiałem z panem prezesem i panią przewodniczącą Rady Nadzorczej, właśnie między innymi o koniecznych remontach ulic, zieleni, czy placach zabaw. Otrzymałem bardzo dobre wiadomości. Jeszcze w lipcu lub na początku sierpnia ruszy modernizacja ulicy przy Sosnowej 12 i Brzozowej. Lifting ma przejść także ulica przed Bukową 6. Szefostwo Spółdzielni już wcześniej miało, tak jak i ja kiedy zgłaszałem takie potrzeby w imieniu mieszkańców, świadomość takiej konieczności. No, ale nie wszystko da się zrobić naraz. Ulica przy Sosnowej i Brzozowej ma mieć nawierzchnię z kostki. Pojawiły się też nowe urządzenia na osiedlowych placach zabaw, mamy piękną zieleń. O to również cały czas się wspólnie staramy. Osiedle Orlika pięknieje i będzie pięknieć! Zabiegałem o to i nadal będę zabiegał – mówi Sławomir Czaplicki.

Jak dodaje cieszy się ze współpracy i jest w stałym kontakcie z prezesami spółdzielni i przewodnicząca.

 

– Bardzo się cieszę z kolejnych rzeczy, które powstają, aby naszym mieszkańcom żyło się lepiej. Dziękuję panom prezesom, zarządowi i pani przewodniczącej, jak też radzie nadzorczej w imieniu mieszkańców, że to, o czym rozmawialiśmy i rozmawiamy odkąd głosami mieszkańców objąłem mandat radnego krok po kroku jest realizowane. Współpraca jest bardzo dobra. Systematycznie jestem na osiedlu, w swoim okręgu i na terenie Miasta, rozmawiam z mieszkańcami i czy to w Urzędzie Miasta, czy w Spółdzielni Mieszkaniowej staramy się wspólnie rozwiązywać kolejne sprawy. Nie wszystko da się zrobić od razu, ale myślę, że sukcesywnie załatwiamy sprawy ważne dla mieszkańców. Łącząc siły i będąc w stałym kontakcie z mieszkańcami możemy więcej – podsumowuje radny.

 

Sprawdź również
guest
5 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Lolko
Lolko
11 miesięcy temu

Super i czekamy na siłownię na świeżym powietrzu w okolicy.

moga
moga
11 miesięcy temu
Reply to  Lolko

po co jak jest na boisku ?

Krzysztof
Krzysztof
11 miesięcy temu

Tak trzymać Panie Sławku. Oto jest rezultat wyboru właściwego człowieka.

Konowal
Konowal
11 miesięcy temu

Lepiej by się zajęli miejscami gdzie asfaltu jeszcze nie ma.

Jack
Jack
11 miesięcy temu

Ten łysy pan na zdjęciu ma tyle wspólnego z remontem tej drogi co z budową bomby atomowej