Przasnysz. Uczcili pamięć ofiar zbrodni katyńskiej

12 kwietnia na przasnyskim cmentarzu uczczono pamięć ofiar zbrodni katyńskiej. Wydarzenie zorganizowało Towarzystwo Przyjaciół Ziemi Przasnyskiej.

 

Uroczystość poprowadził dr Waldemar Krzyżewski, który 35 lat temu był jednym z inicjatorów umieszczenia na przasnyskim cmentarzu tablicy upamiętniającej zamordowanych w Katyniu synów ziemi przasnyskiej.

Po przywitaniu zgromadzonych osób, Bartosz Drejerski wygłosił krótki referat dotyczący wydarzeń z przed ponad 80 lat. Następnie Halina Fabrykiewicz z Koła Przyjaciół Harcerstwa odczytała nazwiska 41 mieszkańców ziemi przasnyskiej, którzy zginęli w Katyniu, Charkowie i Miednoje, a zebrani wraz z ks. Andrzejem Maciejewskim odmówili modlitwę za dusze pomordowanych. Głos zabrali również niektórzy ze zgromadzonych: senator Krzysztof Bieńkowski, Janina Mazurek, Bogdan Wrzochalski.

Na koniec zapalono znicze i złożono kwiaty. Uroczystość odbyła się przy współudziale żołnierzy z 2. Ośrodka Radioelektronicznego w Przasnyszu, którzy wystawili wartę i poczet sztandarowy. Na cmentarz przybyli mieszkańcy Przasnysza i okolic, przedstawiciele władz oraz wojska.

 

 

ren

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
2 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
MMB
MMB
1 miesiąc temu

A ten znowu na podeście się podwyższył,

Marek (prawdziwy)
Marek (prawdziwy)
1 miesiąc temu
Reply to  MMB

Ich idol też stołeczek ze sobą nosił na miesięcznice 😅