Przasnysz. Teatr i kino z rodziną w tym roku w plenerze

W czasie ostatniej sesji radni powiatu przasnyskiego zdecydowali o przekazaniu 25 tysięcy złotych samorządowi miasta Przasnysz na zrealizowanie plenerowych projekcji kinowych oraz spektakli teatralnych.

 

Uchwała została podjęta w odpowiedzi na pismo zastępcy burmistrza Przasnysza. „W dniu 13 kwietnia 2022 roku Zastępca Burmistrza Miasta Przasnysz zwrócił się z prośbą do Powiatu o udzielenie wsparcia finansowego na organizację zadania pn. „Teatr i kino z rodziną” polegającego na zorganizowaniu plenerowych projekcji kinowych oraz spektakli teatralnych dla całych rodzin z miasta i powiatu przasnyskiego. Wsparcie finansowe przedsięwzięcia wzbogaci ofertę kulturalną oraz umożliwi skorzystanie z ciekawej formy wspólnego spędzenia czasu wolnego” – napisano w uzasadnieniu uchwały.

 

Zgodnie z przepisami prawa, powiaty, związki i stowarzyszenia powiatów mogą sobie wzajemnie, bądź innym jednostkom samorządu terytorialnego udzielać pomocy, w tym pomocy finansowej.

Kwota 25 tysięcy zł zostanie udzielona w formie dotacji celowej ze środków pochodzących z budżetu Powiatu Przasnyskiego w 2022 roku.

 

ren

Sprawdź również
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments