Przasnysz. Swastyka na koszu na śmieci. Wiceburmistrz interweniuje

W przestrzeni publicznej miasta Przasnysz ktoś maluje nazistowskie symbole. Jednym z nich – swastyką, nieznany sprawca „ozdobił” miejski kosz na śmieci znajdującym się przy ulicy Joselewicza.

 

W mieście na elewacjach budynków, ławkach, placach zabaw co nie raz pojawiają się malunki, napisy i podpisy wykonane sprayem. Wandale za nic mają własność publiczną, czy prywatną. Dzięki monitoringowi, niektórych sprawców udaje się zatrzymać, innym wandalizm uchodzi na sucho.

W ostatnim czasie w przestrzeni miejskiej, w różnych miejscach, znów pojawiły się „sprayowe” malunki, tym razem symbole nazistowskie – swastyki.  Jedna z nich „ozdobiła” miejski kosz na śmieci znajdujący się przy ulicy Joselewicza.

 

W sprawie interweniował wiceburmistrz Łukasz Machałowski.

– Totalna głupota i mam nadzieje brak wiedzy. Nikt chyba nie jest takim ignorantem, aby w przestrzeni miejskiej stosować akty wandalizmu z takimi symbolami. Służby miejskie usuną zanieczyszczenie. Trzeba pokazywać i piętnować społecznie takie rzeczy – komentuje.

My przypominamy, że zgodnie z art. 256. Kodeksu Karnego kto publicznie propaguje faszystowski lub inny totalitarny ustrój państwa lub nawołuje do nienawiści na tle różnic narodowościowych, etnicznych, rasowych, wyznaniowych albo ze względu na bezwyznaniowość, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.

 

j.b.

Sprawdź również
guest
6 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
123
123
7 miesięcy temu

Jesteśmy tylko „ludziami”.

Joachim
Joachim
7 miesięcy temu

jak ktoś malował po całym mieście penisa banana to rwetesu nie było, teraz swastyka i od razu ajwaaaaaaj 😀 za takie gryzmoły kara finansowa i prace społeczne.

Tadeusz
Tadeusz
7 miesięcy temu
Reply to  Joachim

zaraz jak zabazgrzesz 'Z’ to pójdziesz siedzieć… Taka wolność na jaką sobie pozwalamy. 2 latka medialnej szopki kowid niczego baranów nie nauczyło

Mieszkaniec
Mieszkaniec
7 miesięcy temu

Kto tam zwraca uwagę na śmietnik. Prędzej zeby trafić na kladke i nie wpaść do Wegierki😜

Tadeusz
Tadeusz
7 miesięcy temu

wielu Ukraińców nie kryje się ze swoimi sympatiami dla Trzeciej Rzeszy. Radykalne ugrupowania, takie jak Socjalistyczno-Narodowe Zgromadzenie, Tryzub im. Stepana Bandery, Biały Młot, UNA-UNSO i Wola, były aktywne już podczas protestów na Majdanie, gdzie skrajna prawica zawiązała koalicję pod nazwą Prawy Sektor, później przekształconą w partię polityczną. Poza nawiązaniami do Stepana Bandery niektórzy działacze tych organizacji wprost odwołują się do ideologii i symboliki hitlerowskiej. Zdjęcie z nazistowskim pozdrowieniem i flagą ze swastyką miała m.in. jedna z rzeczniczek Prawego Sektora Ołena Semeniak. Jeden z ochotniczych batalionów walczących w Donbasie – Azow – posługuje się symbolem „wilczego haka”, którego używała m.in. dywizja… Czytaj więcej »

Waldemar
Waldemar
7 miesięcy temu
Reply to  Tadeusz

Żaden kraj na świecie nie ma ani wiecznych wrogów ani wiecznych przyjaciół. Ma natomiast swoje odwieczne interesy. Dziś w naszym interesie jest sojusz z Ukrainą bo taka jest geopolityka. Jeśli tego nie rozumiesz to się chociaż nie odzywaj bo szkodzisz naszemu narodowemu bezpieczeństwu.